FUBAR skrev:Vad hände?
han bromsa omkull sen träffa hojen en vägg... killen gick därifrån...
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
FUBAR skrev:Vad hände?
ne.. man kan nog skämmas för vissa saker, men detta kanske kan få vissa att tänka innan... eller så kan det bara vara kul att titta på..Bikerbitch skrev:råder en ganska lätt stämning trots bilder på mer eller mindre totalförstöra motorcyklar. är det lite ballt att säga att man har vurpat eller?
vad vet jag... men det fanns ingen liknande tråd innan.. å nu finns det lite bilder att se om man har lite tid över 

beror ju på vurpan såklart. La en hoj i 90 en gång och vi ställde oss upp direkt efteråt och undrade vad sjutton det var som hände. Lite Rambo över det.Bikerbitch skrev:råder en ganska lätt stämning trots bilder på mer eller mindre totalförstöra motorcyklar. är det lite ballt att säga att man har vurpat eller?

porec skrev:ne.. man kan nog skämmas för vissa saker, men detta kanske kan få vissa att tänka innan... eller så kan det bara vara kul att titta på..vad vet jag... men det fanns ingen liknande tråd innan.. å nu finns det lite bilder att se om man har lite tid över
![]()
du har ingen bild du vågar bidra med från bana kanske, eller har du haft turen å lyckats hålla dig på alla 2..![]()
MostWanted skrev:är det coolt att skryta om att man troligtvis kommer hålla sig på hjulen? du kommer halka av du med, lita på det.
MostWanted skrev:är det coolt att skryta om att man troligtvis kommer hålla sig på hjulen? du kommer halka av du med, lita på det.
Det gör ont att krasha.Bikerbitch skrev:råder en ganska lätt stämning trots bilder på mer eller mindre totalförstöra motorcyklar. är det lite ballt att säga att man har vurpat eller?
Bikerbitch skrev:råder en ganska lätt stämning trots bilder på mer eller mindre totalförstöra motorcyklar. är det lite ballt att säga att man har vurpat eller?
TukTuk skrev:Ballt? Sitter ju här tårrögd när jag ser alla fiiina maskiner förstörda!
Skulle vara kul med en poll om hur många som (nästan) grät en skvätt över sin pärla...![]()
Bikerbitch skrev:Får bara känslan att det verkar lite coolt att tala om att man har vurpat etc.
Hoppas ju verkligen att det inte är så.
Ja, jag har hållt mig på två hjul hela säsongen. Peppar peppar.
det var inte mycket kvar.. men det blev en snygg low-riderpeter the great skrev:fingrar å tår räcker inte till för att räkna mina eleganta klotningar men den här är mest nöjd med
Yoshi_gixxeRR skrev:Det gör ont att krasha.
Det är väl inte så ballt att göra sig illa![]()
Kanske en bra tråd att se att man inte e ensam för att ha råkat illa ut.
Dessutom se att andra har klarat sig bättre/sämre under liknade situationer, vilket i sig kan ge en själv/andra erfarenheter som kan vara nyttiga för att undvika att man hamnar i en ny olycka.
.../Yoshi
Bikerbitch skrev:Ja, jag har hållt mig på två hjul hela säsongen. Peppar peppar.

snyggaste choppern hittils..peter the great skrev:fingrar å tår räcker inte till för att räkna mina eleganta klotningar men den här är mest nöjd med

Hitecfrollo skrev:Fan det där är inget man ville påminnas om Det har gått ett tag nuär ju borta iallafall
tur man har en egen
![]()
ifall det skulle va dags snart igen, man vet aldrig
Du föresten DU har väl en ganska bra aktuell bild åxå.
|
|
Återkallelse av KTM 125, 250, 390 och 990 DUKE-modeller från årsmodell 2024
Är din KTM bland dem som sk... |
|
|
Nordic Sport & Event sammanfattar 2025 års GGN
Pressrelease; Visby, 2025-1... |
|
|
2026 års YAMAHA XSR900 GP
Yamahas Sport Heritage-seri... |
|
|
Yamaha firar 70 år med klassiska Supersport-färger
Yamaha Motor firar sitt 70-... |
|
Smarta garageprylar från IVON!
IVON motorcykellyft, 450 ki... |
|
|
|
Med ny V-twin och monocoque-ram
Ducati presenterar nya Hype... |
|
|
Slutstrid i MotoGP
MotoGP-säsongen börjar lida... |
|
|
CFMOTO V4 SR-RR
CFMOTO presenterade sitt pr... |
|
|
Honda V3R 900 E-Compressor
Honda V3R 900 E-Compressor ... |
|
|
Indian Concept Girder – En framtidsvision?
Indian Concept Girder är en... |