Nursey
Utan lem
Jattefina bilder Per 
Du ar asduktig

Du ar asduktig
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Två nya bilder på Kiatjejjen
Göran i sommarvärmen.
men jaa, det e ju bara pitbullar som e farliga, FAN heller...min rottweiler/schäfer höll på att hugga handen av mig för ingenting
läkarbesök typ 4 gånger, han är rätt uppfostrad och allt sådant...men det bara flippade i skallen när jag försökte få in honom i huset...blir det värre nästa gång så är det avlivning.
Shit, menar du att hunden flippade bara sådär!? Tur hunden inte var av en styggare ras, för då hade du inte fått bort den (om du nu inte har en breakstick dvs)
Lite på Vixen. Föddes 070604.
Lite på Vixen. Föddes 070604.
Lite på Vixen. Föddes 070604.
Schäfer/Rottweiler blandning har kraft så det räcker...tur att han inte fick bra tag bara!...han kan bli lite sne när han rymmer hehe.
men så får han inte göra, nästa gång kanske det är en annan människa...
Btw, han är stor och stark som ett as!, fast ja älskar han ändå
Tja, du får väl visa vem som bestämmer antar jag. Sådär kan man ju inte ha det. Tur iaf att det var du som råkade illa ut och ingen annan![]()
Igår lämnade jag iväg lilla Jessi. Lite ledsamt trots att det bara är för ett tag. Hon ska nämligen till Norge på dejt.
Under tiden fortsätter vår kamp-katt att hålla viltbeståndet nere. Lägg märke till att han äter grönt också.![]()
(nej vi låter honom inte ta in, sina byten, han gör det ändå eftersom vi har det stå öppet pga värmen..)
Nu kommer jag nog att låta som en idiot, men jag är van2991036jag har ju fast handtag...men han kan bli sån ändå
ja det var kanske tur i oturen...
Nu kommer jag nog att låta som en idiot, men jag är van
Men det där tyder ju på att det brister i rangordningen, han skulle aldrig göra så om han visste att det var du som var boss.
Tyvärr, men så är det.
Riktigt fin var han iallfall.![]()
Nu kommer jag nog att låta som en idiot, men jag är van
Men det där tyder ju på att det brister i rangordningen, han skulle aldrig göra så om han visste att det var du som var boss.
Tyvärr, men så är det.
Riktigt fin var han iallfall.![]()
Det är säkert bara dekoration. Presentationen av maten är väldigt viktig vet du.Under tiden fortsätter vår kamp-katt att hålla viltbeståndet nere. Lägg märke till att han äter grönt också.![]()
(nej vi låter honom inte ta in, sina byten, han gör det ändå eftersom vi har det stå öppet pga värmen..)
![]() |
Tierp Arena värd för EM i Dragracing
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla
Screenshot Den 16–17 aug... |
|
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |