Bilder bulten 09-07-29

((Tobbe))

Bulten fotograf
Gick med
17 May 2008
Ort
segersta
Hoj
Suzuki gsxr 1000 08+Kawa zx 600-96
Bilder:)
DSC_3151.jpg

DSC_3363.jpg

resten här:)
http://s630.photobucket.com/albums/uu30/Tobbe-yamaha/bulten 09-07-29/
 
Nä tror faktist det va en annan snubbe, Han LOVADE att lägga upp bilderna så KOMIGEN du okända snubbe med Thundercat hoj!
 
Hahaa nja jag menade nog han med helröd R1a och röda fälgar.

Hahahaa... Vafan hade du för nån Koala bak på dig idag? :P Såg helt skräckslagen ut när du åkte förbi Rosen mot Mörkö :P
 
var det du som stog och fotade på åkern andra sidan vägen även?
nej jag tog bara bilder i ytterkurva idag:)
 
Finns det nån tråd om onsdagskörningarna. Jag har varit med på torsdagarna några gånger men såg inget om onsdag så jag var och körde själv upp och ner för bulten igår. Såg ett gäng SH-folk ett par gånger samt även M1cke med skjuts ;-) Eller det kanske var en "spontankörning" igår ;-)
 
fina bilder.. fast inte en enda bild på ng busa vi var minst4 busor + lite andra hojar i vårat gäng och såg ingen.. kanske det va yttligare fotograf i kurvan.
 
Ja det finns Onsdagskörningar igen. Startar vid Frescati om jag inte minns fel och åker väl som regel norr om stan.
 
Du gör aldrig fel i att hänga på Torsdagskörningar, idag blir LUGNT tempo så det borde passa dig om du nu tycker att du är nybörjare.

Sen så tror jag att du alltid stöter på några mot Bulten, Sorunda och Mörköfärjan om du åker Söderut
 
Last edited:
*/ ?>
Nyheter
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot De flesta nav...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Vi provkör Indian Chief Vintage

Screenshot I kommande nu...

Ducati DesertX 2026

Ducati DesertX 2026 – ännu ...

KTM firar 100 år av 6DAYS

KTM firar 100 år av 6DAYS® ...

Snabbladdad ny 94-hästars elhoj

BBM Hiro – ett helt nyutvec...

KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design

Efter flera decennier tills...

Back
Top