Bike week på Gelleråsen?

750-R

En dag på banan-andligt lavemang
Gick med
26 Jun 2003
Ort
Sundsvall/Kovland
Hoj
CBR1000rrRace-07+CBR1000-RR-05 för gata+Honda dax70-76 Annars är jag rätt vanlig av mig, jo just ja egna tänder har jag fortfarande de äju lite plus. Å en fru som står ut med alla perversiteter.
Nån som vet om det blir allmänåkning på vardagarna mellan tävlingarna? Brukar va runt mitten av juli. Vore ju kul om vi kunde samordna ett gäng å fara ner och köra bana och titta på tävlingarna i några dagar. Bara bromspumpen kvar att fixa på hojen :D Vilka ska tävla där från distriktet?
 
Tjena Micke.
Ja det är allmänåkning som vanligt på BikeWeek.
Jag skall nog ned och träna under veckan Måndag till Onsdag som det ser ut just nu. Jag skall dock inte tävla eftersom de inte kör Rookie 1000 klassen, men N-TRADE RACING är representerat genom Hasse Swenson i Nordic Superbike.
Han kommer nog ned till Karlskoga på Onsdagen.

Här hittar du tidsschemat. Välj Tidsschema BIKEWEEK i menyn till vänster.

http://www.karlskogamotorstadion.com/uemfim/uemfimindex.htm



Mvh

/ Kenneth
 
Last edited:
Grymt roligt på BikeWeek :tummenupp
Har varit nere och kört Mån,Tis, Ons på Licensträningen och även kört lite föråkare i snabbare gruppen på allmänåkningen. Det var första gången jag körde på nya banan och första gången som jag körde nuvarande racehojen på Gelleråsen. Jätteroligt och värsta kanonvädret med toksol. Kom lite regn igår på morgonen men sen blev det stekhett igen. Som jag tidigare skrev så åkte jag hem igårkväll (Onsdag) men Hasse Swenson kom ner istället och kommer att tävla för distriktet och NRS i Nordic Superbike på Söndag. Vi håller tummarna för honom.
 
Last edited:
*/ ?>
Nyheter
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Vi provkör Indian Chief Vintage

Screenshot I kommande nu...

Ducati DesertX 2026

Ducati DesertX 2026 – ännu ...

Back
Top