besiktning?

Ninja Racer skrev:
Code:
Det var nog lite ironi från Ninja Racer!

Nja undrade mest om ni har blinkers eller inte, mina åkte bort samtidigt som bateriet och startmotorn i jakten på lägre vikt.

OK! har du vägt dina blinkers? Startmotorn och batteriet kan jag förstå men blinkers :va det är ju bara att be om att få bli stoppad av polisen! Ähh har aldrig stört mig på att ha blinkers på hojen, det är trots allt en säkerhetsgrej men du verkar ju inte värdera ditt liv så högt!
 
KÖP MINIBLINKERS OCH SÄTT PÅ !

Enligt lag skall det vara 18 cm emellan sen kan man ju skita i det om man vill!
 
Marulc skrev:
KÖP MINIBLINKERS OCH SÄTT PÅ !

Enligt lag skall det vara 18 cm emellan sen kan man ju skita i det om man vill!

Fram eller bak? :7peta

24cm i fram och 18cm bak är det som gäller punkt slut! :smasha
 
Besiktning o registrering

Backspeglar hit o dit men kan man rega in crossar i år?
Förra året var det kört, jag träffade nån på mc mässan som sa att det har blivit OK eller ska bli ok iår att göra det.

Har en gammal crf450 som borde användas till något mer än att skita ner sig och stå i garaget sedan 16års tävlande har upphört (knäskada 2002), har ju sålt R6,an så man ska se om man kanske kan klara sig utan sport hoj. Tips om vad man behöver förutom hjul till CRF motard?
tänker främst på väghållning o bromsar.
 
Anledningen till att blinkerserna åkte bort var att bateriet åkte bort så det blev lite jobbigt att lösa, men det ska väl fixas till så småningom, nån som hart ett bra tips på hur man löser det med relä utan batteri?
 
Behöver man byta till dom stora hjulen kanske? hur stor e chansen att dom upptäcket att man inte har rätt motor i...har ju 640 motor i min 400.
 
Nyheter
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026

Norton Motorcycles förbered...

TILLSTÅND KLART: GGN 2.0 KÖRS I HEJDEBY 2025

Nu är det klart att världen...

Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026

Norton Motorcycles förbered...

GB350S i fokus på Wheels and Waves 2025

Honda var tillbaka i Biarri...

En hyllning till mästaren!

Pressrelease från MV Agusta...

Vinnarhoj från Custom Bike Show

I nästa nummer av Allt om M...

Testhoj hämtas från Sulas MC

Vi åkte till Strängnäs för ...

Transportstyrelsen avvecklar appen Mina fordon

Foto: Andreas Johansson ...

Custom Bike Show 2025

Den 7 juni var det åter dag...

Forged följer tre baggerbyggen

Tre amerikanska hojbyggare ...

Back
Top