Barnvakt

t-rex

Bäst!
Gick med
6 Mar 2003
Ort
Göteborg
Hoj
KTM 690 SMC-R
Som rubriken lyder;

Från i morgon kl 15.00 fram till dess att jag bedömer att föräldrarna nyktrat till tillräckligt mycket för att kunna med att lämna tillbaks dem på lördag. 9 och 7 år gamla, vi körde universeum sist, liseberg verkar vara stängt.


What to do?
 
Som långgubben sade, Lek o buslandet is tha shit.
3 timmars ursinnigt lekande för typ 120:- per unge.

+ Vuxen behöver inte delta
Ungarna är svintrötta när de kommer därifrån och däckar förmodligen innan bollibompa är slut.
Många mammor att titta på
- De serverar inte öl.
Många mammor att titta på
 
Man kan ju också tejpa fast dom med silvertejp i ett rum så sköter dom sig själva typ.
 
Kunde du lämna in ungarna där o sen dra och komma tillbaka efter 3h eller fick du snällt sitta och vänta i 3h medans dom sprang sig livlösa?
 
Nja, jag fick intrycket av att man var tvungen att vara där under hela tiden. De klarade sig bra själva för själva lekandet dock.

Det finns trådlöst nät i lokalen så har man bara med sig en dator så kan man ju slå ihjäl ett par timmar. Finfin skräpmat med, hamburgare och grejjor+att ungarna kan göra sin egen mjukglass för 25 spänn. Ganska populärt.

Kaféavdelningen är bakom stora fönster med, vilket är bra eftersom ljudnivån av 300 ungar som skriker oavbrutet i tre timmar lätt kan.... resultera i spontana självmord eller nåt.
 
Kaféavdelningen är bakom stora fönster med, vilket är bra eftersom ljudnivån av 300 ungar som skriker oavbrutet i tre timmar lätt kan.... resultera i spontana självmord eller nåt.

Det finns en anledning till att vissa inte skaffar barn... men visst, det låter ju underbart :rolleyes:
 
Fyffan för att jobba där! Jag känner psykbrytet komma närmare och närmare så fort nån unge skriker i affären t.ex :näsblod
 
*/ ?>
Nyheter
Verksamheten säkrad på Gotland Ring!

Det har varit många turer k...

Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen

Med anledning av Ducatis 10...

Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Back
Top