bandag nånstans?

SkaD

Tvåhjulsburen sedan -2000
Gick med
3 Dec 2004
Ort
Sthlm
Hoj
KTM 690 SMC-R -12
Får hem min nya hoj med lastbilstransport här i veckan.
nån som kan tipsa mig om var jag kan inviga hojjen på bana? Hade hoppats hinna med en provtur nu innan säsongen tar slut.
Oktober 6/7 lörd/sönd eller Oktober 13/14 lördag/söndag hade jag i åtanke.

Hojjen är ren banhoj som ej e reggad/bessad och jag har ingen form av licens.
har endast ett stycke körkort.

så mycket tacksam om nån vet var jag får köra. :tummenupp
 
gotlandring vore kul att prova på men det är nog lite väl långt bort (bor i sthlm) och krångligt/dyrt att ta sig dit just nu.

Det är bara att ta båten från nynäshamn i 3 timmar så är man här:tummenupp inte alls långt från bålsta.
 
Det är bara att ta båten från nynäshamn i 3 timmar så är man här:tummenupp inte alls långt från bålsta.

ja iförsig, men har för mig de där jäkla båtarna e dyra, ska kolla upp va de kostar, vore ju riktigt skoj! :)
 
Jag kan ev fixa rabbat åt dig om du ska över.

Det låter intressant!

försökte googla mig fram ett pris men hittar bara skit, var köper du/ni färjebiljetter / kollar pris över nätet.



EDIT:destinationgotland.se/ tar ca 900kr frö en enkelbiljett bil+släp. 1800kr ToR. det även med lite rabbat är nog för dyrt.
 
Last edited:
Det låter intressant!

försökte googla mig fram ett pris men hittar bara skit, var köper du/ni färjebiljetter / kollar pris över nätet.

Priserna som blir ligger mellan det vanliga priset och gotlandspriser på destinationgotlands hemsida. För att få rabbat så får du gå via mig så bokar jag till dig via gotlandring. Pm:a för mer info.
 
finns det ingen annan möjlighet än att åka till gotland? någon?
 
Nyheter
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp

I motorvärlden finns det ha...

Inga mirakelbatterier ändå?

Rabalder kring Verge: Har s...

Custom Bike Show på lördag!

På Sveriges nationaldag, nu...

Bilder från DGR 2026

Den 17 maj kördes The Disti...

ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige

PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,...

Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!

Det är med glädje vi pratar...

Back
Top