Avgift Falkenberg!?

Lindquist

TeamLindquist.se
Gick med
20 Mar 2009
Ort
Big City
Hoj
690 SMC-R
Hej!!

Verkar som att SO hemsida är totalt nere. Iaf så kommer inte jag in på den.
Och kan inte hitta hur mycket avgiften är på? Måste betala den ikväll.

Linkan
 
Niet! I mailet som kom häromdagen stod det att man skulle ha betalt 8/5 så 2700:- ska vara rätt summa att betala.
Ach so, jag tolkade det som jag skrev när jag luskade på hemsidan! Synd att det är lite olika info här och var bara :gnissla

Edit: Och där hann man precis, betalningar före 10:00 når mottagaren samma dag, och jag betalade 09:52 :tummenupp 300:- mindre fattig, tackar för det Perra :tummenupp
 
Last edited:
Edit: Och där hann man precis, betalningar före 10:00 når mottagaren samma dag, och jag betalade 09:52 :tummenupp 300:- mindre fattig, tackar för det Perra :tummenupp
Så lite så :krama

SO brukar inte vara så kinkiga med någon dag hit eller dit. De skriver 30 dagar för att folk inte ska vänta till sista minuten.

Glöm inte att fredagsträningen betalas på plats. Brukar kosta 500:- och betalas vid anmälan (cash).
 
vart ska man betala? vilket bankgiro och så? ocr eller meddelande? sitter på jobbet så har inte tillgång till alla uppgifter.

/ A
 
Niet! I mailet som kom häromdagen stod det att man skulle ha betalt 8/5 så 2700:- ska vara rätt summa att betala.

glöm inte å ta med RR:Bennys helställ som jag ska prova, antar att han har sagt till dig om det, jag söker upp dig på området:)
 
Är väl Tvsänt:va
+ Mindre åkare kanske?



Beställ 3 set till mej då!

Jaha nu fattar jag det var ironi:)

3k plus moms ville dom först ha för ett pirelli superbike bakdäck. Fråga om han knarka... Så ringde min vanliga firma o beställde michelin.
 
Var det inte alldeles nyss det var 2200-2300 kr? Och lite före det 1800?:va

Jag kommer ihåg att köra hela SO serien i anmälningsavgift kostade nästan som ett race gör nu och den serien är ju inte direkt så gammal..

Ett alternativ är att köra racing i Estland. En startavgift för en helg kostar 90 euro och då ingår fredagsträning. Dom har dessutom priser dom delar ut. Tex vinnaren av ett race kan få en kompressor. Dom är dessutom bara runt ca 10 startande i varje klass. Snart lönt att ta båten över dit för det blir billigare..
 
jag kommer ihåg att köra hela so serien i anmälningsavgift kostade nästan som ett race gör nu och den serien är ju inte direkt så gammal..

Ett alternativ är att köra racing i estland. En startavgift för en helg kostar 90 euro och då ingår fredagsträning. Dom har dessutom priser dom delar ut. Tex vinnaren av ett race kan få en kompressor. Dom är dessutom bara runt ca 10 startande i varje klass. Snart lönt att ta båten över dit för det blir billigare..

var? Hur? Hemsida? Kul! Vi tjör!
 
Nyheter
Nordic Sport & Event sammanfattar 2025 års GGN

Pressrelease; Visby, 2025-1...

2026 års YAMAHA XSR900 GP

Yamahas Sport Heritage-seri...

Yamaha firar 70 år med klassiska Supersport-färger

Yamaha Motor firar sitt 70-...

Smarta garageprylar från IVON!

IVON motorcykellyft, 450 ki...

Med ny V-twin och monocoque-ram

Ducati presenterar nya Hype...

Slutstrid i MotoGP

MotoGP-säsongen börjar lida...

CFMOTO V4 SR-RR

CFMOTO presenterade sitt pr...

Honda V3R 900 E-Compressor

Honda V3R 900 E-Compressor ...

Indian Concept Girder – En framtidsvision?

Indian Concept Girder är en...

Yamaha R7 får stor uppgradering!

Yamaha R7 får en nängd uppg...

Back
Top