Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Castillo skrev:Nu verkar det som om jag hittat hjul m.m som jag kan hyra/låna så nu undrar jag om man som total nybörjare verkligen kan haka på? Finns det fortfarande plats på första resan?
Självklart! Vi får bilda en egen liten grupp som susar runt på banan när de stora pojkarna tar vätskepaus i depån!Castillo skrev:Nu verkar det som om jag hittat hjul m.m som jag kan hyra/låna så nu undrar jag om man som total nybörjare verkligen kan haka på?

Yasha skrev:Självklart! Vi får bilda en egen liten grupp som susar runt på banan när de stora pojkarna tar vätskepaus i depån!Eller så ger vi oss ut och är i vägen!
![]()
Vi syns på Vessingsboda! KUL!!!![]()
Har du pratat något med granath och björk om detta?420 skrev:Klart det finns plats och klart att en nybörjare är välkommen att följa med.
Boka biljett och börja planera o packa![]()
Ghost skrev:Då blir vi iaf tre stycken som är ivägen. Ska vi köra i bredd???![]()

Fixx skrev:Har du pratat något med granath och björk om detta?
TomK skrev:Likaså blir det tajt med parkering vid boendet, så vi får ställa längs vägen och på en parkering en bit bort (framförallt på lördagen när det ska vara dans - då måste parkeringen vara ledig).

motardnisse skrev:Dans!![]()
Hur många damer var det nu som skulle med över?![]()
TomK var är det för dans egentligen?![]()

Damerna hittar du nog på mogendansen i på lördagen, raring. På listan är det 2 stycken av kvinnligt kön som framför varsin motard anmälda. Depågroupies och annat löst kvinnfolk har jag inte räknat, det får ni andra göra.motardnisse skrev:Dans!![]()
Hur många damer var det nu som skulle med över?![]()

TomK skrev:1:a maj ska det också vara någon mc-kortege inne i Mariehamn med avslutande utställning och sedan åka-och-fika-tur... Vad sägs om ett trettiotal motarder som bevistar evenemanget ?![]()

Yasha skrev:Damerna hittar du nog på mogendansen i på lördagen, raring. På listan är det 2 stycken av kvinnligt kön som framför varsin motard anmälda. Depågroupies och annat löst kvinnfolk har jag inte räknat, det får ni andra göra.![]()

|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |