Nr:18
Snabbare än Don Queer
Nu är det hög tid att anmäla sig till SEC premiären på Sviestad! I nuläget har bara 9 lag anmält sig, och inte en enda i Sprint!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Vad sker? Hörde lite otäcka rykten om Sviestad.
What???? Berätta!
Hörde rykten om eventuell inställning av endurance't, men Humlan och Bergsman har gjort ett gott jobb och racet blir av som jag tolkat det.![]()
Hej endurancerävar!
Fantastiskt kul att det finns en enduranceserie igen. Mer racing för pengarna går inte att hitta!!!
Jag gjorde ett försök att anmäla ett endurancelag till Sviestad genom Svemos TA-sida i natt men det stupade på att jag nekades gå vidare eftersom jag fick en varning om att laget innehöll för få medlemmar trots att jag registrerat mig själv och en nyfunnen endurancebroder. Beror det på att min tilltänkte lagmedlem inte hunnit lösa ut sin licens för året ännu eller att jag registrerade honom som gästförare (men ändå sökt in honom med licensnummer och allt)?
Ytterligare en fråga: Går det att betala på plats med kort eller cash för oss som satt ihop ett lag i all hast och som inte riktigt vet hur, vad eller med vem mer vi ska åka med ännu (men köra endurance vill vi ju inte missa så klart)?
MVH Björn
Ge mig uppgifter så lägger jag in ditt lag med dig som lagledare. Därefter kan du lägga in dina medlemmar. Enklast så.
Maila till "humlan@endurancecupen.se" med lagnamn, önskat startnummer, lagledare, telefonnummer,
![]() |
Tierp Arena värd för EM i Dragracing
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla
Screenshot Den 16–17 aug... |
|
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |