Ang. Övningskörningsskylten!

Jag fäste min med (kardborrebadstejp ) på ryggsäcken.. då kan man ju bara slita av/på den hur lätt som hellst.
 
Annars kan man ju bara åka ut och köra, och säga om polisen stannar en att handledaren var för seg eller liknande. Finns det nån minimungräns som handledaren måste hålla? :D

Testade att göra en garagesväng som någon målat upp på ett nerlagt flygfält. Den var ju hur lätt som helst, haha. Gjorde 6 svängar på raken, personligt rekord! :rolleyes:
 
Last edited:
Säg åt farsgubben att hålla händerna på tanken så skonar du din stackars bebisfabrik


Tjet skrev:
Orkade inte fixa skylten idag, körde på oallmän plats istället. Testade att skjuttsa runt farsan lite = pungkross vid snabba inbromsningar! :fakta
 
http://www.vv.se/lagrum/htm/1998nr061.htm finns alla bestämmelser om storlek, ord-delning, teckenstorlek osv.

Jag gjorde en mindre sexkantig skylt med ordet brutet (ÖVNINGS-KÖR) och satte den under nummerskylten - skönt att slippa komma ihåg att sätta på sig skylten hela tiden..
 
Last edited:
*/ ?>
Nyheter
Lite fler live foton på KTM 1390 Super Adventure S EVO!

Direkt från Teneriffa! Förs...

CIAO ITALIEN!

Pressrelease från KTM: ...

Nu jobbar vi med Katalogen!

Idag startar vi det digra a...

Nu jobbar vi med Katalogen!

Idag startar vi det digra a...

Provkörningsvecka, KTM 1390 Super Adventure S EVO!

Bike är på plats på sommarv...

Nortons comeback

Norton gör en triumferande ...

Boxer, V3, V4, VR5 och 6-cyl

Teknik – nya mc-motor...

Enfield presenterar sin stora twin

Efter spionbilder, hintar o...

Gotland Ring Bike Week 2026

Packa hojen, damma av hjälm...

Motorsportsalongen i Örebro!

Jag tog en snabb avstickare...

Back
Top