Alternativ till onsdagskörning 29/9

nilax

Mullihatta -Ka-svosch
Gick med
7 Apr 2008
Ort
Vaxholm
Hoj
Kawa zx10r -04, en grön en
Det är både kyligt på kvällen och det blir fort mörkt, så ett alternativ till den vanliga onsdagskörningen från Väsby blir att ses inne på Sveavägen/McDonalds runt 19.30-20.00 för lite skitnack och tilltugg.

Ses där eller var en fyrkant!:tummenupp

Godkända fortskaffningsmedel förutom hoj: Bil, båt, helikopter, hundspann, kattspann samt PET-flaskeraket.
 
Last edited:
är det ingen som vill mötas runt fem och en sväng

är det ingen som vill mötas vid fem som förra onsdagen och åka, man hinner ju vara vid mc donald svea vägen till halv åtta ändå? niclas
 
Låter skitbra Nilax.. Fy fan man håller ju på att frysa ihjäl nu... Men jag ger mig inte, till o från jobbet några dagar till... :P Ses på onsdag!
 
Jag ska nog ta en sväng vid 6 halv 7 imorn.. Sen blir det nog donken svea så vi ses väl där om ingen ska med och kriga med isbjörnarna! :)
 
Kollat på trafikverkets sida nu och det är just nu (22.30) 8 grader i backen... så det blir hoj för min del.

Svänger förbi McD UpplandsVäsby vid 17.15 och ser om någon annan skall med.
 
Last edited:
Avställbar försäkring... kan ställa på och av hur mycket jag vill och det tar ca 15s att göra.

Då kan du ställa på och ställa av hojen 5760 gånger per dygn:tummenupp

[YOUTUBE-ID]bPXVGQnJm0w[/YOUTUBE-ID]
 
Last edited:
Jag tänkte rulla söderut efter jobbet o köpa mig ett par liiiite varmare handskar då jag till jobbet i minus typ får lite svårigheter att växla sista biten :stelfrusen

Så om någon tänkte köra en sväng innan donken men söderut kanske vi kan ses på det där stället som just nu har utfösäljning i närheten av segeltorp :)
 
Jag tänkte rulla söderut efter jobbet o köpa mig ett par liiiite varmare handskar då jag till jobbet i minus typ får lite svårigheter att växla sista biten :stelfrusen

Så om någon tänkte köra en sväng innan donken men söderut kanske vi kan ses på det där stället som just nu har utfösäljning i närheten av segeltorp :)

Jag köpte mina på MC-Boden och är helnöjd med de... kan kolla snart vad de heter om du vill.
 
Nej, det är min Napalm som gör det.

Du har inte varit med en tidig och sval sommarmorgon på någon strand i Gotska sjön när Hkp 4 startar upp sina motorer, så jag förlåter dig för din ack så okunniga referens till Apocalypse Now.:)

Det är från det stolta svenska Marinflyget den har sitt ursprung:bow
 

Bifogat

  • Helikopter2.jpg
    Helikopter2.jpg
    33.3 KB · Visningar: 33
Nyheter
Sandvikens franskaste Triumph

I Norrtälje kunde vi se hur...

Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul

Den 2 augusti körde Hydet M...

A ride for our child, Tyra

MC-kortegen ”A ride for our...

Mälaren Runt #40 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti kör...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP

För att fira den trefaldige...

Dragracing-EM på Tierp Arena 7-10 augusti

Den 7–10 augusti 2025 förva...

Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Back
Top