Akrapovic. Fetast ljud, eller mest status?

X-up skrev:
2192528 Nja, lite för mycket "Bling-Bling" enligt min smak....åh...jag som tom hatar ordet "Bling" :zpy


Blingelibling bling!......bling....

:hihi


Den här låter fetast! Kan garantera att mina grannar vaknar när jag startar vidundret! :yoparty
 

Bifogat

  • Micron_07_small_02.jpg
    Micron_07_small_02.jpg
    127.9 KB · Visningar: 281
Last edited:
X-up skrev:
2192541 Sluta din skurk!!! :)
Annars kommer jag & Blingar din Gixxer!!! :)

Ha ha! Nu sa du "bling" igen... :rofl

Nä, jag ska sluta trasha tråden nu.

Å, nej Swedie, jag är spiknykter!
 
Lobo Gixxer skrev:
2192549 Ha ha! Nu sa du "bling" igen... :rofl

Nä, jag ska sluta trasha tråden nu.

Å, nej Swedie, jag är spiknykter!

Ja..nu måste jag gå & kräkas :zpy

& jag är oxå nykter:)

Lobo Gixxer skrev:
2192539 Blingelibling bling!......bling....

:hihi


Den här låter fetast! Kan garantera att mina grannar vaknar när jag startar vidundret! :yoparty

Hälwete vilken grym pipa, inte Micron Orginal va? :va
 
HAr Acrapovic titan-ljuddämpare på min hoj och hade Yoshimura TRS i titan på den förra (likadana hojar), och jag trivdes bättre med Yoshit men det satt Acra på den nuvarande vid köp. Gillar ljudet bättre i Yoshit, lite diskretare och inte lika bullrigt. Byggkvaliteten verkar ungefär samma mellan dem, i det absoluta toppskiktet. Jag tror det är med Acra som med R1, alla ska ha en utan att egentligen veta varför :tungan
 
X-up skrev:
2192552
Hälwete vilken grym pipa, inte Micron Orginal va? :va


Nä, inte jätteorginal direkt.... :rolleyes:

Men har hört att Micron ska ha en liten pipa. 22 el 24 cm va det nu var?

Min är 20...
 
Ger oftast mest effekt, vill du ha gött ljud räcker devil............
 
Själv kör jag med Vance and Hines sLiPoN och den låter satan :)
men ökar effekten av sliponen eller kanske den går sämre? :näsblod någon som vet? :va
 
Last edited:
Yoshimura på en mille det låter gött det :yoparty :yoparty , än så länge har jag inte hört något som låter väre o bättre på en v-twin ;) , o du får man ju en bonus varje gång man startar hojen på macken eller någon parkering, :tuttar hoppar till på de brudar som står nära ;)
 
Last edited:
HighfidelitY skrev:
2192440 Någon som testat Scorpion? Är lite sugen på en sån...


Scorpion är väl akrapovic. Hittar man scorpion idag är väl det en riktig lagervärmare. Kan ha fel men jag tror att jag har rätt :)
Vet inte om det var enbart namnbyte eller om akra köpt upp dem.
 
Last edited:
Har Acra helsystem och det låter gött så det räcker :) Tillsammans med Pc III så ger det hyffsad effekt.... :tummenupp
 
Finns inget snyggare system :tummenupp
 

Bifogat

  • lyser1.JPG
    lyser1.JPG
    69.3 KB · Visningar: 127
Kör med vance&hines titan slipon låter gott. "satt på hojen vid köp" hade jag valt själv så helsystem acra titan mest för effektens skull men enbart system ger ju inte jättemycke man lurar sig själv, bara för att det låter mycke behöver den inte gå bättre. Men ihop med kit-kammar och en mappning så ger det mer
 
Lam-Kaka skrev:
2193264 Yoshimura på en mille det låter gött det :yoparty :yoparty , än så länge har jag inte hört något som låter väre o bättre på en v-twin ;) , o du får man ju en bonus varje gång man startar hojen på macken eller någon parkering, :tuttar hoppar till på de brudar som står nära ;)


M4 Helsystem på en TLR låter bättre... :hihi :yoparty


:hej
 
Back
Top