Det är direkt pinsamt!Kul för Karel Abraham att vara bästa Ducce! Det måste svida i skinnet på både Rossi och Hayden. Frånkörda av en rookie från ett privatteam med en förare på förra årets modell.![]()

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Det är direkt pinsamt!Kul för Karel Abraham att vara bästa Ducce! Det måste svida i skinnet på både Rossi och Hayden. Frånkörda av en rookie från ett privatteam med en förare på förra årets modell.![]()

Visar väl mest att utvecklingen av årets Ducce är på fel spår?Kul för Karel Abraham att vara bästa Ducce! Det måste svida i skinnet på både Rossi och Hayden. Frånkörda av en rookie från ett privatteam med en förare på förra årets modell.![]()
Ja nåt skit är det i systemet och det ser ju inte ut som om utvecklingen går på rätt håll heller. Dom har skruvet hela helgen och Rossi kvalar på 13:e plats. Men vafan? Så illa borde det inte kunna bli.Visar väl mest att utvecklingen av årets Ducce är på fel spår?
Förstår inte varför de inte satsade på screamer-motorn som i alla fall var snabb nog.
Ja nåt skit är det i systemet och det ser ju inte ut som om utvecklingen går på rätt håll heller. Dom har skruvet hela helgen och Rossi kvalar på 13:e plats. Men vafan? Så illa borde det inte kunna bli.
En fråga som behöver ett svar:
Den där lilla "plattan" (ser ut att vara ca 40x40 mm) som sitter just bakom sadeln på cyklarna, uppe på cutsen. Vad fyller den för funktion ? Är det någon justering som kan göras där, eller är det till någon mätfunktion ?
Den syns tydligt när de filmar med framåtkameran som sitter på cutsen.
På Rossis cykel är plattan svart, men den syns även tydligt på både Honda och Yamahacyklarna.
Hjälp mig med ett svar, så jag kan sova om nätterna.
11 dagar kvar till Assenavfärd, då jävlar !!!!![]()
Det är transpondern som ger varvtiderna.
Det är direkt pinsamt!![]()
Stabil segeraspirant var Stoner väl bara första året med screamern som drog ifrån alla på rakorna så han slapp åka på hörntänderna när det svängde?Lika pinsamt som att dem tidigare (stonetime) var med och slogs om pole och segrar.
Kul för Karel Abraham att vara bästa Ducce!

|
Nya BMW S 1000 RR tar form
Redan i maj 2025 gav BMW me... |
|
|
|
Helsvarta Deadwood – Ny cruiser från H-D
H-D presenterar nya Deadwoo... |
|
|
Sommarauktion hos Antiqueweb
Svenska Antiqueweb avslutar... |
|
|
HJC stärker kundrelationen
Pressrelease från HJC Helme... |
|
|
Sportsterbygge i nästa nummer
I Allt om MC nummer 8 komme... |
|
|
Dags för gräsgasa hos Hydet
Den 1 augusti kör Hydet MC ... |
|
|
Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats
Om du vill förfina din hoj ... |
|
|
Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats
Om du vill förfina din hoj ... |
|
|
Australiskt stjärnskott klart för GGN 2026
20-årige australiensaren Wi... |
|
|
Alltid redo för regn
Håll dig torr på hojen – ny... |