After-Work i Lund 26 el. 27/11

Gick med
23 Aug 2007
Ort
Göteborg
Hoj
Ducati 1198 S -09
Eftersom vädret är tråkigt får man försöka hitta på annat än att köra hoj och vad kan vara bättre än en After-Work efter en hård dag på jobbet?

Minitoker och jag tänkte i alla fall ses för att ta ett par öl/cider, kanske käka en liten bit mat och prata om hur jobbigt det är att jobba och hur det är ännu jobbigare att inte kunna köra hoj längre, så varför dyker inte du också upp och gör oss sällskap?

Antingen blir det torsdag (26/11) eller så fredag (27/11). Klockslaget att ses bör väl bli kring 18:00-18:30. Platsen vet vi inte än, men under kvällen förflyttar vi oss kanske då omväxling förnöjer. Vi lämnar alltså det öppet att diskutera fram något vi alla tycker låter bra (vilket ju självklart kommer gå käpprätt åt... :hihi) Vi kan i alla fall göra ett försök. :tummenupp Lyckas vi inte komma fram till något så får Minitoker äran att bestämma dag, tid och plats.

Så... Är du en större tråkmåns än jag och stannar hemma, eller kommer just du att dyka upp på en supertrevlig After-Work? :)

För att hålla diskussionen på ett och samma ställe så gå in här och skriv vad du vill skriva: http://www.sporthoj.com/forum/showthread.php?t=217223 Tack! :tummenupp
 
Last edited:
*/ ?>
Nyheter
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Vi provkör Indian Chief Vintage

Screenshot I kommande nu...

Ducati DesertX 2026

Ducati DesertX 2026 – ännu ...

Back
Top