Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Oliveira de senaste åren kommit på platsHan blev ändå onödigt hårt straffad genom att få lämna MotoGP![]()
Ja sedan MM torpederade honom i början på 2023 har det gått åt fel håll.Oliveira de senaste åren kommit på plats
2021 14:e sedan 10:e 2022, 16:e 2023, 15:e 2024 och 20:e 2025.
Kanske det var dags avsluta MotoGP ? och gå mot nya utmaningarprecis som andra idrottsmän. Han är dock 30 år.
Jag tror det började gå utför då han gifte sig med syrran...Ja sedan MM torpederade honom i början på 2023 har det gått åt fel håll.
HalvsysterJag tror det började gå utför då han gifte sig med syrran...
StyvsysterHalvsyster
Det är å andra sidan Jack Miller också och även om jag har ett gott öga till honom och är glad att han får vara kvar hos Pramac så tror jag att Oliveira hade presterat bättre än Jack i Pramac om om inte hade varit, bland annat MM 2023..Oliveira de senaste åren kommit på plats
2021 14:e sedan 10:e 2022, 16:e 2023, 15:e 2024 och 20:e 2025.
Kanske det var dags avsluta MotoGP ? och gå mot nya utmaningarprecis som andra idrottsmän. Han är dock 30 år.
JMKbiker, ta gärna och starta tråden MotoGP inför 2026, rubriken har du redan klar. Och så skriv några ord som inledning. En mening räcker. Mer behöver det inte vara.Det är å andra sidan Jack Miller också och även om jag har ett gott öga till honom och är glad att han får vara kvar hos Pramac så tror jag att Oliveira hade presterat bättre än Jack i Pramac om om inte hade varit, bland annat MM 2023..
Visst numbers don´t lie men han har haft mycket otur
Från det ena till det andra du som håller fanan högt med bra MotoGP-trådar är det inte dags för en ny tråd typ "MotoGP inför 2026"?![]()


|
|
Galfer skärper greppet om racing
Pressrelease från Galfer: ... |
|
Vi provkör Indian Chief Vintage
Screenshot I kommande nu... |
|
|
|
Ducati DesertX 2026
Ducati DesertX 2026 – ännu ... |
|
|
KTM firar 100 år av 6DAYS
KTM firar 100 år av 6DAYS® ... |
|
|
Snabbladdad ny 94-hästars elhoj
BBM Hiro – ett helt nyutvec... |
|
|
KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design
Efter flera decennier tills... |
|
|
Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni
Retro möter racing – Ducati... |
|
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026
Voge DS 800 X Rally är en n... |
|
|
|
Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik
Harley-Davidson fortsätter ... |
|
|
KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?
KTM:s mellanklassraket får ... |