Åka-tråden!

Enligt yr.no ska det inte regna mer idag, ev jätte lite. Men körningen flyttas fram till kl13.30 och hoppas vi blir ett gäng! Och marken lite torrare!

Ses!

underbart jag plus en polers dyker upp, men det var OkQ8 brasken13:30 ?:yoparty scooter power
 
Riktigt kul förutom lite regn. :) ser fram imot höst åkningen med avslut på någon pub och ta en öl alla! Hoppas många hänger på då!
 
Köra tisdag

Någon / några som är sugna o ta en sväng på tisdag eftermiddag/kväll?

Skulle tydligen bli sjukt fint väder :)
 
Slangövning (både fram och bak) kommer högst troligt att ske runt 16-17 tiden på för ändamålet avsedd plats!
 
Ska tydligen vara extra mycket kontroller och skit denna vecka enligt corren?
Så ta det piano om ni ska ut :)

Hur går det med alla som filma till helgen? Något som kommer upp?
 
CLK091 grå V70 civilare, hade jävla tur idag. Var inne i stan o vände utan regskylt och dem svängde ut framför mig hehe.
 
Va outlaw ni håller på att bli!! .. tur man inte kan va med och delta i dessa kriminella handlingar, som att inte ha regskylt, kör på ett hjul och överskrida den tillåtna hastighetsbegränsningen som är satt av många orsaker.. o sen filma de hela också :eek: Tur man har vuxit upp och slutat med dessa påfund... :tungan
 
Va outlaw ni håller på att bli!! .. tur man inte kan va med och delta i dessa kriminella handlingar, som att inte ha regskylt, kör på ett hjul och överskrida den tillåtna hastighetsbegränsningen som är satt av många orsaker.. o sen filma de hela också :eek: Tur man har vuxit upp och slutat med dessa påfund... :tungan

ja linus är ju en riktig förebild i trafiken ;)
 
Nyheter
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp

I motorvärlden finns det ha...

Inga mirakelbatterier ändå?

Rabalder kring Verge: Har s...

Custom Bike Show på lördag!

På Sveriges nationaldag, nu...

Bilder från DGR 2026

Den 17 maj kördes The Disti...

ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige

PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,...

Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!

Det är med glädje vi pratar...

Back
Top