Det där med att bli av med körkort känner jag väl till.. Under prövotiden så blir du av med det utan tvekan men annars utan prövotid är det 1 år och 1 dag som gäller ;-)
Hmm jag kanske inte är rätt person att svara på detta med tanke på att jag har 3 moppar varav 2 i trafik, men jag måste hojta till om det där med försäkring min Hayabusa -09 kostar bara lite över 6000:- om året i helförsäkring så letar man kan man hitta billigt...Ninjan kostar det samma och...
Nu har jag börjat känna hur den funkar och är nöjd som bara den med Busan trots att den är tung om man jämför med min gamla 900 Ninja.
Fick en riktigt trevlig resa idag från Eskilstuna till Taxinge slott trots lite mulet väder men fy fan vad skönt det var:tungan
Hallå allla ....som "ny" i Eskilstuna så vill man ju gärna ut och lära känna nya vägar och folk så har ni tid att guida mig en stund så kan vi köra på sen ;-).
Med andra ord jag saknar folk att åka tillsammans med och kan inga vägar här i trakten.
PM eller tråden blir bra ;-)
Vill gärna åka ut...
Får väl hänga på er till våren trots att jag kommer från Gbg men jobbar ju i Nynäs så köpte en Gixxer som jag har här uppe ;-)
Kan ju inte vägarna men körde lite i somras men hade ingen att åka med då som kunde visa mig :-(.
Ville bara tacka alla för en trevlig tur ....lite synd att jag var tvungen att smita iväg men har man barn som väntar så har man ;-)
Kommer helt klart att åka med fler gånger
Ha det gott nu
Kan säga det att jag vaknade tidigt men somnade om sen var klockan 11.30 och då skulle man ta färjan ifrån Björkö...gick inget vidare tyvärr men hoppas att jag kan åka med en annan gång.
Är lite sliten nu har åkt mc upp till 08 med min laptop på ryggen och det känns ;-).