Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Nu kommer minnet av "Lucky Puff" tillbaka. Smällare utan stubintråd så man tände mot plånet på en tändsticksask i samma rörelse som man kastade dem.
- De där tigerskotten har jag för mig small som fan med tanke på hur små de ändå var. Var lite för ung för att ha varit med, men någon hade sådana kvar vid något tillfälle för längesedan.
När jag var liten hade vi bara sånhär tigerskott:- De där tigerskotten har jag för mig small som fan med tanke på hur små de ändå var. Var lite för ung för att ha varit med, men någon hade sådana kvar vid något tillfälle för längesedan.

- Ah, de där känner jag igen istället ja. De var väl snäppet under Kinapuffen? (och strax över Rysk smällare)När jag var liten hade vi bara sånhär tigerskott:
View attachment 500564
De small rätt bra. Och var allmänt för potenta att hålla i handen när de small. Vilket vi gjorde med mindre smällare.
Men stubintråden brann under vatten så det var roligt att kasta dem i djupa pölar eller vattendrag.
Ett överraskande fylligt arsle för nån som ståkissar.
De där var mindre än de smällarna jag minns utan stubin. Jag tror att det var ungefär 1980 jag hade såna.När jag var liten hade vi bara sånhär tigerskott:
View attachment 500564
De small rätt bra. Och var allmänt för potenta att hålla i handen när de small. Vilket vi gjorde med mindre smällare.
Men stubintråden brann under vatten så det var roligt att kasta dem i djupa pölar eller vattendrag.
Jag sku se den.
Måste vara på en BMW.Brakedicks!
View attachment 500575
Nå nå, nu ska vi vara snälla, i en Q7 kan du få in en hel förlängd familj nollor!Måste vara på en BMW.
Audi har ju redan sina 5 nollor.
|
|
Verksamheten säkrad på Gotland Ring!
Det har varit många turer k... |
|
|
Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen
Med anledning av Ducatis 10... |
|
|
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!
Just nu återhämtar vi oss p... |
|
|
Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!
Just nu är vi mitt i provkö... |
|
|
Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!
Just nu är Bike på plats på... |
|
|
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen
Screenshot I samband med... |
|
|
CTEK visar upp ny laddare och ”booster”
CTEK NXT 5 Nu börjar sol... |
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |
|
|
IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras
EURO MOTO ersätter inte IDM... |
|
|
Galfer skärper greppet om racing
Pressrelease från Galfer: ... |