Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Egentligen inte. 80cc 2-takt får du trimma,85cc ska vara original 2-portars toppen på 4-taktarna får filas men 4-portarna ska vara original. Sen går det ju lite rykten.... Det känns som om det är chauffören som bestämmer hur fort det går, inte antal hk..Är det fritt fram att trimma de där små gynnarna efter behag, eller är det reglerat på något sätt?
- Då är det en materialsport ändå. Om man får trimma 85Egentligen inte. 80cc 2-takt får du trimma,85cc ska vara original 2-portars toppen på 4-taktarna får filas men 4-portarna ska vara original. Sen går det ju lite rykten.... Det känns som om det är chauffören som bestämmer hur fort det går, inte antal hk..
Nej, 80cc får du trimma, inte 85cc.- Då är det en materialsport ändå. Om man får trimma 85rna så de fräser ut ur kurvorna i överljudsfart borde de ju ha en enorm fördel
väl...?
Indian Motorcycles bryter sig loss
Screenshot Polaris Inc h... |
|
![]() |
YAMAHA TRACER 7 OCH TRACER 7 GT Y-AMT
Yamahas TRACER 7 och TRACER... |
![]() |
KTM är tillbaka!
Dags för ”Tracking” med fot... |
![]() |
Stark Varg SM – Världens starkaste supermoto!
Det har tisslats och tassla... |
ZX Moto gör en Honda-lik retromodell
Screenshot Titta bakåt u... |
|
![]() |
Nya Ducati Multistrada V4 Rally
Pressrelease från Ducati (B... |
![]() |
MV Agusta bekräftar ny Brutale
MV Agusta har avslöjat en d... |
![]() |
Yamaha rekordsatsar på GGN
När världens största enduro... |
Buell 1190 Super Cruiser rullar av linan
Screenshot När Buell för... |
|
![]() |
Nytt världsrekord:”highchair wheelie” i 204 km/h
Den brittiske stuntföraren ... |