Enaco
Ny medlem
Dags att köpa en motorcykel, har kollat en Ducati monster 600 kubik som rullat 3.700 mil. Säljaren vill ha 25.000. Är det en bra första hoj? och är det ett bra pris?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
https://www.motorcyclespecs.co.za/bikes/Ducati5.html...Vilken årsmodell är det? Sexhundrorna är väl den riktigt gamla modellen med förgasare.
Så pass? Själv är jag 187, kanske är för liten för mig med då.Jag hade en sån och kvalitén var sisådär. Olika givare la av, startreläet hängde sig och lite sånt. Saker som aldrig skulle hända med en japps. Ljudet var fantastiskt och den var relativt pigg kommer jag ihåg. Dock var jag för lång för den (190) så åkte på ryggskott efter 300 mil för jag satt för konstigt på den.
Det är en -01a https://mobil.blocket.se/annons/skane/ducati_monster_600_dark/81928616
- - - Updated - - -
Så pass? Själv är jag 187, kanske är för liten för mig med då.

Jag är 189 lång och har ägt min Monster 900 sen typ 23år! Jag har aldrig haft problem pga min längd! Jag har typ 10 motorcyklar varav några NicoBakker, Duce 851 mm men det är ändå min M900 jag trivs allra bäst med! Jag skulle aldrig avråda nån att köpa en Monster! ????
Det är en -01a https://mobil.blocket.se/annons/skane/ducati_monster_600_dark/81928616
- - - Updated - - -
Så pass? Själv är jag 187, kanske är för liten för mig med då.
Jag minns en lång kille i svart skinnställ som körde en sån gul Ducce på Gelleåsen runt -04, jävligt fort också ( I långsamma gruppen )
Var det du?
|
|
YAMAHA Tracer 7 OCH Tracer 7 GT Y-AMT
Inför 2026 uppdateras maski... |
|
|
Ducati lanserar racingakademi för framtidens stjärnor
Ducati presenterar, i samar... |
|
|
Nu startar mässan i Milano
Nu åker vi på redaktionen n... |
|
|
EU:s fartgräns för MC stoppad
SMC, FIM och FEMA har lycka... |
|
|
Femte generationen Monster är här
Legendariska Ducati Monster... |
|
|
Påvens BMW R18 utauktionerad
Den 3 september 2025, under... |
|
|
GGN 2025, värsta hittills !
Conny Bohlin, VD för Nordic... |
|
|
Bildsvep – GGN 2025
På plats i depån på årets G... |
|
|
Wunderlich vindavvisande väskor
Pressrelease om nyhet från ... |
|
|
GGN Shakedown – Stark Varg EX!
MysEnduro i Laxå I sönda... |