Snygga skruvar. Var köper man det?

Men vadå, menar du att hela klippet är fejk?! När man tänker efter borde det ju funka...
Han gör mycket satir och driver en hel del med folk i sina videos. Det betyder dock inte att slutresultatet på allt han gör är fejk.

Han har faktiskt en del bra tips om man filtrerar bort skämtdelarna. Han brukar beskriva hur saker fungerar men tillverkningsprocessen han visar är ofta fejkad (inte som han klipper bultar med sin fällknivssax i verkligheten :hihi)

Och jag tycker faktiskt filmen nedan är relaterad till din skruvfråga då den visar hur du bygger adaptrar till "brittiska säkerhetsskruvar" om du skulle råka få hem sådana.

https://www.youtube.com/watch?v=8z7CUe6E8W8
 
Last edited:
Om skruvarna kommer från hojen i din profilbild så har den ju hyfsat ny årsmodell. Ändå har skruvarna korroderat som fan. Bara för att försöka förstå - hur förvarar du hojen...? Står den ute i regn och rusk...? Aldrig tvättad eller ofta tvättad med starka avfettningsmedel...?
 
Om skruvarna kommer från hojen i din profilbild så har den ju hyfsat ny årsmodell. Ändå har skruvarna korroderat som fan. Bara för att försöka förstå - hur förvarar du hojen...? Står den ute i regn och rusk...? Aldrig tvättad eller ofta tvättad med starka avfettningsmedel...?
Hä hä! Är inte RR:en utan en touring-bumse jag tänkt köra till vardags. Har gått några mil. Men förutom skruvarna är den faktiskt riktigt fin!!
 
Nyheter
Vinnarhoj från Custom Bike Show

I nästa nummer av Allt om M...

Testhoj hämtas från Sulas MC

Vi åkte till Strängnäs för ...

Transportstyrelsen avvecklar appen Mina fordon

Foto: Andreas Johansson ...

Custom Bike Show 2025

Den 7 juni var det åter dag...

Forged följer tre baggerbyggen

Tre amerikanska hojbyggare ...

Trendbrott: Rullgrusolyckor med MC minskar

Statistik från försäkringsb...

Mc-olyckor kopplat till rullgrus minskar

Trendbrott: Statistik från ...

BMW Motorrad Concept RR

Under den prestigefyllda ut...

Snart dags för Custom Bike Show

Förra året firades den 50:e...

KTM säkrar investerare och gasar vidare

KTM har meddelat en viktig ...

Back
Top