hur i helvete kan en 20-åring inte förstå hintarna...
There you have it!killen har uppenbara problem...
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
hur i helvete kan en 20-åring inte förstå hintarna...
There you have it!killen har uppenbara problem...
Kan han inte vara sponsrad av Bridgestone (jag vet att alla kör Michelin i år)?Intressant att det står Bridgestone Battlax på JLs tröja nu på presskonferensen, hur gammal är inte den tröjan?![]()
Varför?
E det inte bättre att de får göra upp man mot man , annars får man ju höra att pilotA inte hade blivit världsmästare om PilotB inte hade skadat sig. Å på så sätt nedvärdera titelmästaren.
Har haft liknande tankar.Är det bara jag som tycker att detta är VR bästa säsong på länge? SKillnaden är att han faktiskt inte haft samma flyt som tex förra säsongen. Pajad motor, 2 taktiska missar i regn i race där han legat etta mer?
I år är han ju jämnsnabb med Lorre samt mycket bättre i kvalen.
Är det bara jag som tycker att detta är VR bästa säsong på länge? SKillnaden är att han faktiskt inte haft samma flyt som tex förra säsongen. Pajad motor, 2 taktiska missar i regn i race där han legat etta mer?
I år är han ju jämnsnabb med Lorre samt mycket bättre i kvalen.
Jag tror nog att de flesta känner så, definitivt den bästa sedan han bytte till Ducati. Han har löst sitt problem med kval, och han är snabb. Hade det inte varit för en exploderande motor på Mugello, och en slirande koppling som gjorde att han gick för hett i kurvorna på Austin så hade han defintivt legat riktigt bra till i år.
Får hoppas att det håller i sig för honom till nästa säsong.
Nästa säsong kan ju bli ganska intressant om Honda, mot all förmodan, nu inte får ordning på hojen tills dess, iom att JL sitter på en Ducati som jag misstänker kommer passa honom dåligt, den andra hojen i Yamaha sitter en hyfsat ny kille på, Iannone sitter på en suzuki som antagligen kommer att ligga kvar bakom de tre toppfabrikerna i prestanda. Honda har MM som verkar kunna köra fort på vad fan som helst, och dessutom har lärt sig att hålla igen när materialet inte funkar.
Om Honda inte får ordning på hojen så ser det ju rätt ljust ut för Rossi.
Ursäkta en novis. Jag är återfallsknutte och tycker såklart att motogp är skitkul. Jag undrar på vilket sätt kan man kolla när det är race? Är det bara att teckna viasat motor eller finns det alternativ?
Tack

|
|
Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen
Med anledning av Ducatis 10... |
|
|
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!
Just nu återhämtar vi oss p... |
|
|
Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!
Just nu är vi mitt i provkö... |
|
|
Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!
Just nu är Bike på plats på... |
|
|
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen
Screenshot I samband med... |
|
|
CTEK visar upp ny laddare och ”booster”
CTEK NXT 5 Nu börjar sol... |
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |
|
|
IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras
EURO MOTO ersätter inte IDM... |
|
|
Galfer skärper greppet om racing
Pressrelease från Galfer: ... |
|
Vi provkör Indian Chief Vintage
Screenshot I kommande nu... |