Söker en hoj till Speedster, så några tips mottages hjärtligt på vilka mer ställen än här på SH och blocket man hittar banhojannonser (helst inom Sverige då)?
Roadracing köp/sälj grupperna på fejjan. Vilken prisklass söker du? Vet att 2 r6
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Söker en hoj till Speedster, så några tips mottages hjärtligt på vilka mer ställen än här på SH och blocket man hittar banhojannonser (helst inom Sverige då)?
Är det någon här som planerat att köra på Knutstorp i juli?![]()


Är det någon här inne som använder originala expansionskärlet som uppsamlingskärl? Måste jag sätta ett extra kärl för spillslangen? Vill återkoppla på nå vis...
Skickat från min iPhone med Tapatalk


Jag knep en tredjeplats i lördags, klotade idag efter en miserabel start och hämtat upp halva fältet efter 2 varv. Jag och hojen klarade oss fint. Kalle glad segrare i lördags med svennberg som tvåa. Idag vann svennberg, vet inte vilka som kom två och trea dock! Fortsätter resan hemåt nu.






Grattis till podium !
Blir så otroligt avundsjuk på er.
Nu sitter motorn i samurajen !
Efter lite osäkerhet kring kamaxlarna som vissa av er sett, så var allt i sin ordning.
Imorgon provstart!!
View attachment 430143
UPPDATE
Det fortsätter gå emot mig.
Har lite problem med bensinpumpen.. hoppar bara igång om man ger den direktström.
Men ännu värre är att motorn kom igång på första men dog omgående..sen var det bensin överallt.. och det sprutar ut från slangen som går från förgasarna och in i luftburken.. för det första, vad fan har den för funktion.. fattar inte vad soppan ska in där och göra. Den är hel och vad jag kan se är ingen slang trasig.. men det verkar ju som cylindrarna blir överfulla med soppa.. den går tungt efter första startförsök, stiften var dyngsura och det spruta soppa ur toppen när jag körde utan stiften..
se filmklippet
https://www.youtube.com/watch?v=o6VCwTs2Q8Y
View attachment 430205
Denna verkar dock vara trasig..är detta en kanal som går mellan förgasarna ? .. för isåfall är något av, t-korset eller vad jag ska kalla känns tydligt av.. kan det va det som gör det, men jag förstår fortfarande inte varför isåfall..

! Inte heller ryker det blått något mer.Får tjejer också borra?Det lät inte lika trevligt :what::sly:
Skickat från min GT-I9195 via Tapatalk 2
Har du hittat någon Speedster-hoj? Om inte: Vad får den kosta och hur bråttom har du? Jag funderar på att sälja min R1'a i år då jag inte blev riktigt biten av racingen - mer som att, jaha nu har jag gjort detta så bra jag kan och för att överträffa Anderstorp så kommer det att krävas Superbikeinsatser och så mycket kommer jag inte att satsa.Söker en hoj till Speedster, så några tips mottages hjärtligt på vilka mer ställen än här på SH och blocket man hittar banhojannonser (helst inom Sverige då)?




|
|
ExploreBike: Lerigt Gotland Grand National
Årets Gotland Grand Nationa... |
|
|
Nytt om H-D Bagger-Världscupen
Under en presskonferens på ... |
|
BMW F 450 GS ”Din bästa kompis”
Screenshot Nya BMW F 450... |
|
|
|
Nya MV Agusta Brutale 800
MV Agusta Brutale har länge... |
|
|
YAMAHA Tracer 7 OCH Tracer 7 GT Y-AMT
Inför 2026 uppdateras maski... |
|
|
Ducati lanserar racingakademi för framtidens stjärnor
Ducati presenterar, i samar... |
|
|
Nu startar mässan i Milano
Nu åker vi på redaktionen n... |
|
|
EU:s fartgräns för MC stoppad
SMC, FIM och FEMA har lycka... |
|
|
Femte generationen Monster är här
Legendariska Ducati Monster... |
|
|
Påvens BMW R18 utauktionerad
Den 3 september 2025, under... |