Samåkning i Lund

Den 20 augusti är det dags för Knutstorp, är det någon mer som ska dit så kan vi samåka...
 
Nå, jag tycker det var lite dåligt med aktiviteter förra året - det tycker jag vi borde ändra på! Förhoppningsvis kommer våren tidigt, och då hade det varit trevligt att styra upp lite nya TT. :)
 
Nå, jag tycker det var lite dåligt med aktiviteter förra året - det tycker jag vi borde ändra på! Förhoppningsvis kommer våren tidigt, och då hade det varit trevligt att styra upp lite nya TT. :)

Jag har lyckats skaffa garage i Lund nu med så jag hakar lär haka på så många turer jag kan. Hur mycket folk brukar det bli? :)
 
Jag har lyckats skaffa garage i Lund nu med så jag hakar lär haka på så många turer jag kan. Hur mycket folk brukar det bli? :)

Vad roligt! :D Det varierar ganska mycket. Vissa gånger blir det 4-5 personer, andra har det varit 20+. Trevligt är det i alla fall alltid!
 
Mmm... Det kan man lugnt säga...
Var tvungen att ta Häckeberga med bil idag för att stilla suget lite....
 
Släng upp tid och plats så rullar jag ned från HBG. (Lund ligger längre ned på kartan så det borde gå att rulla dit.)
 
Aaa nu dra det snart emot ett TT.:banana
Ny bakat, kaffe o ett j*vla gott gazz. 2016 here we come
Nya som gamla vägar.
Häckeberga ring (ny asfalt), Österlen (nyasfalt), osv:tummenupp

Väntar bara på mina ny hoj:yoparty
 
Man får verkligen applådera Trafikverkets insaster under vintern, de har lagt ny, fräsch asfalt på en jävla massa småvägar. Häckeberga är skitfint nu, körde en sväng där under påsken, ingen grus eller annat skit heller. :)
 
Nyheter
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Back
Top