Över fem år!!!

JJ(CBR)JJ

Nybörjare!
Gick med
1 Dec 2010
Ort
Göteborg!
Hoj
Bmw S1000RR 2010
Jag har nu kört hoj i över 5 år och trots alla kommentarer att jag kommer köra ihjäl mig lever jag:yoparty
 
Är det för att du mognat i trafiken och kör förståndigare nu?:tummenupp

Minns första åren på hoj då man var "young dumb and full of cum", innan jag åkte ut såg jag till att katten hade mat för några dagar, utifall att jag inte skulle komma tillbaka.. Låter makabert och sjukt men så var det.
Men alla mognar vi och vet vart man kan gasa och vart man ska ta det lugnt. I mitt fall var det två hojvännner som omkom i samma olycka och fick mig att ta det betydligt lugnare i trafiken. I kombination med att jag började köra bana.

Vill du fortsätta leva rekommenderar jag att du provar på att gasa av dig på bana:)

Grattis till livet i vilket fall:tummenupp
 
Grattis på sig!
jag har kört lite längre om man räknar den mindre lagliga biten i början ;)

Dock så känner jag att jag kör hårdare o hårdare för varje år som går...
O du CBR som har samma namn IRL som jag :yoparty , vi har inte kört något i somras, det får vi ändra på inför 2016 ;) som ett "nyårslöfte"
 
Bra jobbat. :D
Har du förresten några planer på att köra lite speedster med oss andra debila miffon? :hihi
 
Skulle inte tro detta större hoj galnare idéer och mer polis problem:banana

Lärt mig en sak på mina år! Stanna ej för en polis:fakta

Vad är sannolikheten att det blir ytterligare 5år? :va
 
Jag måste gå till inställningen att jag önskar att få dö i ett dike före i en nerpissad sjuksäng.

Ja det är ingen ny inställning men..
 
Snart uppe i fem år är med! :fyllisar Siktar på 60 år till, sen är jag nöjd. Ska dö i verkstaden med ett verktyg från biltema i handen :tungan
 
Jag firade rent allmänt fem år själv i oktober, och jag har klarat mig sämre än JJ(CBR)JJ, så han gör ju något rätt iaf. :hihi
 
Firar 31 år med bus så håll tillbaka era hästar, självgodhet dödar fler än grus och hastighet...
 
Last edited:
Nyheter
BMW F 450 RR 2027
BMW F 450 RR 2027

A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-familj har fått sin tredje medlem. Efter F 4...

Ducati Panigale V4 2027
Ducati Panigale V4 2027

Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flaggskepp. Panigale V4 2027 får 218 hästkra...

Aprilia skriver historia
Aprilia skriver historia

Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttonde gången. 2026 års MotoGP-säsong vägrar ...

Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS
Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS

Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskyddsbåge, motorskydd och tankskyddsbåge – ut...

Finslipning av Ducati-crossarna till 2027
Finslipning av Ducati-crossarna till 2027

Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter debuten av Ducatis första motocrosshoj bekr...

Nytt i MotoGP till 2027
Nytt i MotoGP till 2027

MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett MotoGP. Nu kan fansen se fram emot en ä...

Fyra nya Triumph-modeller
Fyra nya Triumph-modeller

En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 och Tiger 1200 . Triumph Motorcycles har b...

Seriösa mc-kläder till bra pris
Seriösa mc-kläder till bra pris

Raven Moravia TX Air+: Seriösa mc-kläder till ett överraskande smart pris Ventilation, anpassningsbart väderskyd...

Márquez obeveklig i Misano
Márquez obeveklig i Misano

Misano gav Márquez hans femte fulla raceseger sedan Ungerns GP i juni och hans fjärde helg med maxpoäng. Marc Má...

Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anordnade vi en tävling där förstapriset var en säsong med nya Yamaha R7. Tävlingen blev ...

Back
Top