Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag håller inte alls med.
Att förstå innebär att man känner medlidande, man känner deras frustration och deras smärta och därigenom förstår var denna aggression kommer ifrån.
Jag behöver inte agera likadant för att förstå. Jag behöver inte önska livet ur judar för att förstå.

Men, du kan ju inte ta bort agerandet, det är ju en ytterst vital del i det du förstår.
Hur funkar det då med norrmannen om du tar bort handlandet.![]()
Norrmannen har inte levt ockuperad, han har inte fått sitt hem bombat, sin släkt dödad, inte blivit fängslad utan anledning i tid och otid.
Han kände sig sviken av sin far, kvinnor och av graffiti-scenen och vände sitt misslyckande (efter att i ca 2 års tid nästan konstant ha suttit på sitt rum och spelat WoW) utåt och fann något att skylla på.
Du är mer intelligent än att jämföra ABB uppväxt med någon i Gaza.
Förstås omöjligt att veta men ju mer tiden lider desto svårare blir det väl att komma tillbaka. Jag gissar att Jomshof får ta över annars. De behöver attrahera fler kvinnor och mjukisar.Jaja, kan man få inflika med något som gäller framtiden nu?
Kommer JÅ att kliva av, eller göra comeback?
http://mobil.dn.se/nyheter/politik/hogutbildade-och-kvinnor-lyfter-sd/ var tvungen att kolla 4ggr så det inte var sds egna tidning, men nä.

(procentuellt)Det har börjat en ung, rödblond tjej på mitt jobb.http://mobil.svd.se/nyheter/kds-riksdagskandidat-homosexuella-hamnar-i-helvetet_svd-4478431
Resterande partiet borde lära sig av Sd och införa nolltolerans.
Bör gå att omvända. Tjejer som är gay är ofta bara porrskadade har jag hört.Det har börjat en ung, rödblond tjej på mitt jobb.
Hon är homosexuell.
Det tycker jag är synd.

...Tåget rullar på, oförtrutet.
Mer av Jomshof och Karlsson utåt och låt Söder, Åkesson och Ekeroth jobba mer i bakgrunden. Fasen vad bra han gör i från sig Mattias!SD 25% 2018?
http://www.svtplay.se/video/2843384/partiledaren/partiledaren-avsnitt-2
|
|
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!
Just nu återhämtar vi oss p... |
|
|
Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!
Just nu är vi mitt i provkö... |
|
|
Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!
Just nu är Bike på plats på... |
|
|
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen
Screenshot I samband med... |
|
|
CTEK visar upp ny laddare och ”booster”
CTEK NXT 5 Nu börjar sol... |
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |
|
|
IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras
EURO MOTO ersätter inte IDM... |
|
|
Galfer skärper greppet om racing
Pressrelease från Galfer: ... |
|
Vi provkör Indian Chief Vintage
Screenshot I kommande nu... |
|
|
|
Ducati DesertX 2026
Ducati DesertX 2026 – ännu ... |