PippiT
Professionell mobbare
Plastpenis och limningen tillhör kåporna så kåporna är trasiga. Punct.
Limningen är trasig punGt

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Plastpenis och limningen tillhör kåporna så kåporna är trasiga. Punct.

Sluta grina.
![]()
Kåporna är ju inte trasiga, du säger själv att det är limningen som släppt. BMW har då sin fulla rätt att åtgärda problemet på bästa sätt vilket är att limma där limmet saknas.
Klart man kan tycka att man ska ha nytt när det är en sådan dyr hoj men så länge fel åtgärdas så har du tyvärr inget att säga till om.
Frågan är hur mycket mer som kommer ramla sönder på hojen i framtiden...

Fel, läs PDF:en.
Rätt. Åtgärden finns att hitta i PDF:en, följer de den så slutar jag grina.
Dumma...![]()
Utbytesprogram för Continental framdäck för oss som fick såna
http://www.conti-online.com/www/motorcycle_de_en/general/ov_exchange_en/pr_2014_08_11_voluntary_motorcycle_tire_exchange_program_en.html
Jag trodde alla svensksålda hojar kom med pirellidäck?
Hursomhelst börjar mitt bakdäck bli rätt slitet, hade samma däck på min ducce streetfighter, och när dom väl kommit till en viss gräns går det jävligt fort ner till corden.
Ska man köra på samma däck igen? Pirelli Rosso Corsa, riktigt bra däck tycker jag, kanske lite kort livslängd.
Nån som har bytt? Isf till vad?
Hur upplever ni våtgreppet på era diverse däck? Jag har Rosso Corsa. Bak är kanon, fram litar jag inte riktigt på. Har fått ett par släpp.
Det kan ju dock bero på SBS också.![]()
Jag tar det duktigt piano när det är blött. Har inte fått framhjulssläpp ännu tack och lov. Supercorsa är inget regndäck det heller precis men kör efter det också.
Jag bytte till Sportsmart2 inför senaste bandagen och tycker att de funkar klockrent för både bana och gata.
Supercorsa är inget regndäck det heller precis men kör efter det också.
Alla varianter av Diablo Supercorsa är direkt olämpliga att använda i regn. Våtgreppet var inte ens en faktor då dessa däck konstruerades och testades fram. Den som kör dessa i regn i något annat än ett ytterst lugnt smygtempo leker med döden.
Gick det att sänka däcktrycket lika mycket som tidigare sportsmart? Hört både att det funkar och att det inte funkar.
Ok, tackar.Utan att veta hur mycket du sänkte trycket på Sportsmart så upplevde jag inga problem med att göra det.
|
Piaggio-gruppen tar över importen av Piaggio, Aprilia, Moto Guzzi och Vespa
Det händer en hel del när d... |
|
|
|
Katalogen börjar ta form!
Stora Motorcykelkatalogen 2... |
|
|
KTM och Husqvarna återkallelser
Pressreleaser från KTM och ... |
|
|
Provkörning pågår: KTM 1390 Super Adventure S EVO
Vulkanen Teide vakar över o... |
|
|
Äventyr i Algeriet
I januari åker Allt om MC t... |
|
|
Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO
I ett maffigt bergsområde, ... |
|
|
Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO
I ett maffigt bergsområde, ... |
|
|
Lite fler live foton på KTM 1390 Super Adventure S EVO!
Direkt från Teneriffa! Förs... |
|
|
CIAO ITALIEN!
Pressrelease från KTM: ... |
|
|
Nu jobbar vi med Katalogen!
Idag startar vi det digra a... |