Hur lätt är det att sälja en sporthoj???

Hur lätt är det egentligen att sälja en sporthoj???


  • Antal röstningar
    0
Tänk på att detta är en överseriös och undervetenskaplig undersökning som kommer ligga till grund för många många kommande djurförsök, tankecylindrar och givetvis krokodiltårar, det spekuleras redan nu att denna undersökning kommer leda till minst 3 vetenskapsmäns hårbortfall så svara så seriöst som möjligt med hänsyn till dessa vetenskapsmän så de får råd att köpa passande peruker!!

Eller så ser ni det som vad ni upplevt när ni sålt era hojar, vare sig ni vill ha ett över- under-, vänster- eller högerpris för era fordon :tungan

Tag chansen!

Du glömde det vanligaste alternativet för skrevraketjockeys:

"Inga problem. Försäkringsbolaget har köpt varje sporthoj jag har ägt."

Point taken :rodnar
 
Roligt med lekstuga på forum, vissa kommentarer e fett oseriösa..

Har försökt sälja min ganska länge till enligt mig rätt pris. Nu är det nästan underpris enligt mig.
När det gäller nyare å lite dyrare hojar så e det rätt svårt att sälja som nån har skrivit innan. Inte många som har degen men förväntar sig att man ska släppa hojen för vad en 00-05 ninja 600 eller dylikt skräp ligger på blocket för.

folk förväntar sig helt enkelt få saker gratis men ta feeett betalt för sen när de släpper skiten....
 
Min gamla R1a va inte till salu när det ringde en som hade hört att jag hade ett fint ex och ville köpa den... Betalade det jag begärde lastade upp och åkte ! Jag vart faktiskt lite snopen... Det lönar sig att hålla hojen i riktigt bra skick tydligen !
 
Jag säljer de mesta väldigt fort på Blocket, mycket tack vare många andra dåliga annonser! Så ni med suddiga bilder, lite information och överpris: Fortsätt så!!:tungan
 
Vad vill du sälja ? I vilket skick ? För hur mkt ?
 
Nyheter
GOTLAND GRAND NATIONAL OCH AFTONBLADET SÄNDER 12 TIMMAR LIVE FRÅN ÅRETS TÄVLING!

Foto: Karin Tornblom Pre...

Allt om MC på Rapidos öppet hus!

Kom och hälsa på Rapido MCK...

Bike på Rapidos öppet hus!

Kom och hälsa på Rapido MCK...

Stabilt läge på Gotland Ring!

Den trista dispyten om ägan...

Anpassad service för Ducati Desmo 450 MX

Ducati lanserar serviceinte...

Oro för batteriet

Batteriet oroar mest – men ...

Video: Ducati Hypermotard

Bikes Rikard Ploj åker ner ...

Video: Ducati Hypermotard

Bikes Rikard Ploj åker ner ...

Bike-Dagarna har öppnat!

Vinn en airbagväst från Dai...

H-D Pan America 1250 Limited provkörd

I nummer 5 av Allt om MC ko...

Back
Top