Hojåka i LUGNT tempo.

  • Thread starter Thread starter Raderad medlem 26758
  • Start date Start date
Och bara söta tjejer och Peter är välkommna! :tuttar

Ser ju ut att kunna bli ok väder imorn, så kommer jag bara ifrån den digitala saltgruvan (jobbet) i tid så dyker jag upp vid skogis! Semlan har väl semester, annars hade jag åkt upp nån våning och bankat på dörren.
 
Det verkar vara flera turer med olika tempo som utgår från Skogis kl 18 ikväll...samlas de olika grupperna på olika ställen eller surrar man bara med grannen och frågar?
 
Ser ju ut att kunna bli ok väder imorn, så kommer jag bara ifrån den digitala saltgruvan (jobbet) i tid så dyker jag upp vid skogis! Semlan har väl semester, annars hade jag åkt upp nån våning och bankat på dörren.

Kör västkusten runt mer västarna. Moahahahaha... image.jpg
 
Ett bra ställa att sammanstråla på i stället för Skogis, om man inte behöver köpa blommor förstås, är Rapido MCK på Skansbacken 4 vid Gullmarsplan. Där kan man dessutom ta en fika och lite käk. Visserligen öppnar det först klockan 18 men man kan samlas där innan också.
Nu på torsdag så jobbar jag där så då är ni speciellt välkomna.
Och missa inte lördagens Stockholmssnurr som utgår från DinMC i Rotebro mellan kl 9-11. http://www.sporthoj.com/forum/showthread.php?264959-StockholmsSnurren-2013&p=5874248#post5874248

/Jocke
 
Håller på att byta klänning på slynan, ifall jag hinner få ihop henne så dyker jag upp vid skogis kl 18.
 
Haha vafan, tappat förståndet helt? Med såna där hojar hör man ju inte rådjuren?

Helvete! För sista gången. Jag såååååg rådjuren å :Jonas hörde dem. Fan, med min hörsel hade jag inte ens kunnat höra dem om de så skrek rakt i örat på mig! :4skrika

Ja, vi trodde ju du skulle sätta en jävla fart till Skansundet! ;)

Kunde jag ju inte göra, då hade ni ju börjat gråta om en tjej dragit ifrån er. Tänker på er manlighet era stackare!:krama
 
Nyheter
Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats

Om du vill förfina din hoj ...

Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats

Om du vill förfina din hoj ...

Australiskt stjärnskott klart för GGN 2026

20-årige australiensaren Wi...

Alltid redo för regn

Håll dig torr på hojen – ny...

Bridgestone dominerade i Suzuka 8 Hours

Pressrelease från Bridgesto...

Publikrekord under World Ducati Week

Ducati slog publikrekord un...

Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Back
Top