Video Motorcyklist får frispel på u-svängande bilist.

Nej, vårt försvar är inte lika stort som det en gång var men vi har
Du hade och kommer aldrig få ett Sverige som stoppade/ar Ryssland ensamma men det behöver vi å andra sidan inte klara av.

Finnarna bevisade under andra världskriget att det går. Vietcong bevisade det under vietnamkriget mot USA.
Precis samma devis gäller vid ett gatuslagsmål som i ett krig, taktik och kunskap vinner alltid. Precis som Tsun Szu sa.
 
2 min till action.

Ja jösses, här blev man ju nästan glad när bilisten mejade ner hojen, åtminstone när det framgick att ingen blev skadad. Snacka om att be om det, jaga och trakassera bilisten i flera minuter, patetiska inboxningar, slag på bilen etc, även om bilisten körde lite dåligt i början.
 

Hyfsat korkat av hojåkaren. Visst att bilisten körde riktigt dåligt, men det gör
80% av alla bilister väl. (jag själv kör helt perfekt alltid *låtsas som det regnar*).
Orka jaga efter.

Om nu hojåkaren verkligen ville markera, så borde han haft lite mer krut
i bössan så att säga. Bilisten måste fått uppfattningen om att det
var en jäkligt mesig attack från hojåkaren.
 
Eller redan hade en patient i bilen.....

Ryssland är för övrigt ett fantastiskt land att resa i så var inte för fördomsfulla i vad ni skriver. Vänligt och hjälpsamt folk. Mer så än här i Sverige där många skiter fullständigt i andra.


Kanske Ivan dragqueen som är i plingeling taxin o sportbarbie som vässer på:D
 
Kommer ihåg tiden från det militära där jag låg inne som signalist och stridsvagnsförare och under en genomgång av militära styrkor runtom oss i världen där en kille frågade den äldre löjtnanten om hur många färdiga stridsvagnar ryssarna hade jämfört med våra 700 vagnar.Svaret blev ... Det finns flera hundra tusen stridsfärdiga vagnar i Ryssland.Alla i rummet stirrade på varandra och och frågan kom omgående, hur klarar vi av en sådan fiende där svaret blev ... Det gör vi inte.Idag är ännu mer av försvaret nedlaggt så det är uppenbart bara att styla runt i fredstid och spela cool enligt svenska mått mätt. :3freak
Du vill inte veta hur många "färdiga" vagnar vi har i dagsläget, då skulle du verkligen bli rädd! :4skrika:gnissla:huvet:brinnerup
 
Du vill inte veta hur många "färdiga" vagnar vi har i dagsläget, då skulle du verkligen bli rädd! :4skrika:gnissla:huvet:brinnerup

36 som skall uppgraderas fram till 2020 dom andra var det inte så noga med dom står i förråd 44 st tror jag det var
 
Nyheter
Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats

Om du vill förfina din hoj ...

Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats

Om du vill förfina din hoj ...

Australiskt stjärnskott klart för GGN 2026

20-årige australiensaren Wi...

Alltid redo för regn

Håll dig torr på hojen – ny...

Bridgestone dominerade i Suzuka 8 Hours

Pressrelease från Bridgesto...

Publikrekord under World Ducati Week

Ducati slog publikrekord un...

Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Back
Top