Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.

Ha ha, vi kom väl fram till att du är en råbarkad tös? Brorsan skjuter en massa djur hela tiden, men jag vet inte om jag gillar vilt, så jag avstår från att ta emot något kött. Kan du inte skicka lite rådjursgryta i en jiffypåse? Så att jag får smaka.
Bah, min whisky är slut. Likabra kanske. Nypremiär på gymet idag *flås o väs*
Shot av viss karaktär blir ni gravida av. Är det sådana du gillar, ditt troll?
Och mig veterligen shottar jag inte alkohol med fladdermusen. 
Vad händer ikväll egentligen?![]()
Ziip59, tack för bilden, tur att jag inte är så känslig. Sitter och äter en förjävla god rådjursgryta. Den bästa jag gjort hittills. Ändå höll jag på att sabba den under tillagningen
Alkoholhaltiga drycker på tapeten. Frågan är om jag ska ta mig ett glas whisky?
Agile - jag tycker att shots är gott, är det något fel på mig?![]()

Agile - jag tycker att shots är gott, är det något fel på mig?![]()

Vafan sparade du den godaste maten till idag? Jag känner mej förnärmad
För övrigt tycker jag vi ska dela med oss av den helt underbara filmen vi såg igår![]()
Säg det efter du har shotat lagrad tequila.![]()
Be honom laga middag till dig vet jagJag har hittills gått igenom hela djuret, nästan, bara sadeln som är kvar i princip, stek, biff, lägg och kokkött har jag redan testat. Jag kan säga att kokkött och lägg går fetbort även som gryt- eller soppaingrediens eftersom jag är extremt känslig för konsistens och dessa är fortfarande sega efter 3-4 timmars kokning. Jag gjorde gryta på biff nu, sjukt gott! Perfekt! Stek är också gott bara det inte blir för genomstekt. Någonstans mellan blodig och medium blir bäst tycker jag (konstaterade jag igår kväll).
Men du måste väl mena att det beror på vilka läppar man använder till den shoten?Och mig veterligen shottar jag inte alkohol med fladdermusen.
![]()

Kom hit och ät den sista portionen då, skitgubbe! Jag kunde för allsin dar inte veta att den skulle vara god. Säg nu inte att steken smakade illa
Super Cyclone hette filmen visst, sjukt bra! Det var mycket action i filmen för att inte tala om den fantastiska grafiken. Lite B-skådisar men de var ändå bra tycker jag på det stora hela. Rekommenderas! Måste ses!
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |
|
|
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige
Äntligen är frågan om vem s... |
|
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige
Äntligen är frågan om vem s... |
|
|
|
Harley‑Davidson ”Creators Custom Clash”
Harley‑Davidson drar igång ... |
|
Di Giannantonio tillbaka som vinnare!
Fabio Di Giannantonio är fö... |
|
|
The Distinguished Gentlemans’s Ride – Körs i morgon!
Den 17 maj är det åter dags... |
|
|
GOTLAND GRAND NATIONAL OCH AFTONBLADET SÄNDER 12 TIMMAR LIVE FRÅN ÅRETS TÄVLING!
Foto: Karin Tornblom Pre... |
|
|
|
Allt om MC på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Bike på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |