Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.

Ey. Tänkte köpa mig en julklapp.
Kikar på Samsungs ES7005 resp 8005 serier. De verkar VÄÄLDIGT snarlika, förutom att Den dyrare 8005 (55") kostar 6k mer än den billigare 7005. Annan design på foten samt att den dyrare har "Micro Dimming Ultimate" medan den billiga har Micro Dimming Pro. Vad det nu är. 6k lixom?
Om ingen har nåt att invända så får det bli den billigare.
Hur mycket ska man behöva pynta för en tv jävel för att få ljudutgångar? Om det ens finns, majoriteten verkar bara ha ingång.
Optisk ut brukar väl finnas?
Det har jag.
Men av nån anledning så får jag inte ut nån ljud när jag kopplar optisk kabel till min förstärkare.
Kan det bero på att jag tar mina tv kanaler via antennsladd?
Njae, du bör få ut ljud ändå.
Du måste inte slå på optiska ingången på stärkaren då?
Beror väl på om du vill ha en plasma eller lcd? Själv kör man en Panasonic plasma G30 och är riktigt nöjd. Var först inne på att köpa en lcd men dessa har en hel del problem med bla clouding som gjorde att jag valde bort dessa. Se du mkt på film så är det plasma som gäller, iaf enligt mig.
Nu blev det en Slamsug då Sonyn inte gick att få tag på och den lever upp till namnet. Skall per omgående nyttja det öppna köpet, för fy fan vilken skitpryl..
Maken till "bleeding" / "clouding" har jag aldrig sett. Deras kvalitetskontrollanter är förmodligen blinda dansmöss.. När bilden är mörk är allt flammigt av ljusa fält stora som kaffekoppar.
UE46ES67xx är modellen, undvik.
För hitta nå annat. 7-8kkr. Tips, mottages, tacksamt.
Där ser man. Jag kör med nästan samma modell (UE46ES6575) och är riktigt nöjd.
Kan inte tänka mig att det skiljer så mycket mellan dessa modeller. Det är nog mer troligt att jag antingen ser sämre, eller är mindre kräsen. Jag gick trots allt från en 7 år gammal 32" LCD, så allt var ett uppköp för mig.![]()
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |
|
|
IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras
EURO MOTO ersätter inte IDM... |
|
|
Galfer skärper greppet om racing
Pressrelease från Galfer: ... |
|
Vi provkör Indian Chief Vintage
Screenshot I kommande nu... |
|
|
|
Ducati DesertX 2026
Ducati DesertX 2026 – ännu ... |
|
|
KTM firar 100 år av 6DAYS
KTM firar 100 år av 6DAYS® ... |
|
|
Snabbladdad ny 94-hästars elhoj
BBM Hiro – ett helt nyutvec... |
|
|
KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design
Efter flera decennier tills... |
|
|
Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni
Retro möter racing – Ducati... |
|
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026
Voge DS 800 X Rally är en n... |