Singeltråden

Är det inte sjukt mycket jobb med långt hår också? Typ specialschampo och inpackningar och balsam och hokuspokus samt flera timmars borstande varje dag?

Naaaa... har långt hår sen många många år men använder inte schampo sen några år tillbaka, kör balsammetoden och tvättar håret typ 1-2 ggr per vecka enbart med balsam, borstar ibland men inte ens varje dag, när håret är lite risigt sover jag med en fläta så är det fint morgonen efter bara... hokus pokus vete faan om det är men det funkar.

Schampo torkar bara ut hårbotten och ger ett beroende i att hårbotten framkallar mer hårfett för att hårbotten torkats ut av schampo och vips är det en negativ spiral. Barnen använder inte heller schampo - funkar kanon... Billigt är det också och miljövänligt... Snacka om trollad :fakta

Får ta tag i och omvända Ulvhamne i sitt dagliga schampotvättande :hihi men schhhyyyyy... säg inget till han :tungan
Ha ha ha... ho ho ho... oh my :rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl
 
Back
Top