Sundance Kid
Gasar tills det rasar & sen lite till...
Har blivit sjukt sugen på en Marathon:
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Spännande! Återkom med websidesinformation när den är klar!![]()
Tyckte pannorna var rätt fula första gångerna jag såg dem, men de sätter sig på hjärnan.
Denna är grym!![]()

Den kostar ju en slant 
Jotack! Hade det inte varit för att hela gänget i the expendables 2 hade varsin på armen så hade jag nog aldrig upptäckt den...Hmm, jag tittade till den som hastigast..mja, rätt ful, eller vänta..tittar igen. Kärlek vid andra ögonkastet
Måste ha...
Hur f*n skall jag ha råd med en sån dåDen kostar ju en slant
Om nu någon mer blir nyfiken: "Panerai Luminor Submersible 1950 3 Days Automatic Bronzo" heter den otroligt vackra pjäsen.

Vet bara att den är bättre på pappret än 8926... Invicta verkar vara ett märke som man älskar eller hatar.Invicta 9937: http://www.ebay.com/itm/INVICTA-MEN...762&pid=100015&prg=1006&rk=1&sd=221130598795& riktigt snygg tycker jag, någon som har en eller har erfarenheter av en, bra eller anus ?

Själv köpte jag mej ny klocka för 14dagar sedan.
Blev en Superocean heritage 46 med gummi armband...
Jag gillar ditt beslut att köpa en Breitling som faktiskt är ganska snygg.Själv köpte jag mej ny klocka för 14dagar sedan.
Blev en Superocean heritage 46 med gummi armband. View attachment 370850
Jag gillar ditt beslut att köpa en Breitling som faktiskt är ganska snygg.![]()
Gillar ju klockor och dessutom enkla sådana. Nu vart jag less på "billigt" skit som går i några år och sen ska in för något. Inte för att jag klagar på min 3000kr citizen som rullat klanderfritt i 7-8år. Men andra har passerat där i mellan. Nu vart det precis som jag vill ha det, enkelt outslitligt(urverk) och snyggt.
Är så jäkla nöjd med mitt köp. Den ska gå i arv när jag dör.
Du vet väl att klockor behöver servas?
Vet bara att den är bättre på pappret än 8926... Invicta verkar vara ett märke som man älskar eller hatar.
Det positiva jag hört är att det är bra klockor för en rimlig peng, medans nackdelarna är halvkass kvalitetskontroll och tvivelaktig kundsupport..
Jag köpte en Steinhart Ocean One nyss.. En ripoff på Rolle Submariner, men jävlar vad nöjd jag är!
View attachment 371287
Nu har jag ju dock ett dilemma, för den finns i en version till. Ocean Vintage Military..! Vill ha!!
View attachment 371286
Dags att börja spara igen...![]()
Jo, den har ju ett urverk som är baserat på ETA 2824-2. Det är ju en slitvarg som förekommer i ganska många klockor. Sedan har det modifierats av Breitling bland annat för att klara COSC-certifieringen.Nu vart det precis som jag vill ha det, enkelt outslitligt(urverk) och snyggt.
Tämligen oblyg ripoff dessutom.Jag köpte en Steinhart Ocean One nyss.. En ripoff på Rolle Submariner, men jävlar vad nöjd jag är!
[bild]
Nu har jag ju dock ett dilemma, för den finns i en version till. Ocean Vintage Military..! Vill ha!!
[bild]
Dags att börja spara igen...![]()

Det är en GMT, då ser de ut så. Därför den har en extra visare också. Det är klockor för de som t.ex. vill hålla koll på två olika tidszoner samtidigt.Ser bra ut, tycker personligen inte den bezeln är snygg, gillar den med 10 till 50 bättre..
|
|
Premiär för Östgöta Dundret
Under 1940 talet var Finspå... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
Nya BMW S 1000 RR tar form
Redan i maj 2025 gav BMW me... |
|
|
|
Helsvarta Deadwood – Ny cruiser från H-D
H-D presenterar nya Deadwoo... |
|
|
Sommarauktion hos Antiqueweb
Svenska Antiqueweb avslutar... |
|
|
HJC stärker kundrelationen
Pressrelease från HJC Helme... |
|
|
Sportsterbygge i nästa nummer
I Allt om MC nummer 8 komme... |
|
|
Dags för gräsgasa hos Hydet
Den 1 augusti kör Hydet MC ... |