Lemmel
Den reser sig när jag gasar!
Tackar

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag har en fråga ang "Race-kit trimmet"/ "Sportsystemet"...
Har efter mycket velande nu bestämt mig för att köpa en X1 Lightning, men blev lite förvånad över hur få det fanns ute till försäljning. Beror det på säsongen eller bör man hämta hem en cykel från USA? Nu fanns det 2 st på blocket. Kan tänka mig någon liknande modell men ska vara med rör ram.
Tjaaa!
Jag har en Buell XB12 SX-10 som jag ska slänga på ny dämpare på! Har mejlat runt till lite firmor runt omkring men dom säger att det inte finns så mycket att välja på till just årsmodell -10 eftersom det enligt dom är nytt grenrör på 10rna.
Är det någon som har erfarenhet av detta så är jag tacksam för svar! Exempel på sidor som säljer vore tacksamt...
Tack på förhand!
Nästa gång blir det nog till att besiktiga med Micron-systemet, då jag upptäckte hur tyst och fin (nåja) hojen blev när jag lindade grenrören med värmebandage. Operationen med att byta system är ju inte helt rolig.
Vänligen låt oss veta om det funkar, jag har besiktning senast April -13 och hade gärna undvikt att plocka tillbaks orginalsystemet =)
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
GB350S i fokus på Wheels and Waves 2025
Honda var tillbaka i Biarri... |
|
![]() |
En hyllning till mästaren!
Pressrelease från MV Agusta... |
![]() |
Vinnarhoj från Custom Bike Show
I nästa nummer av Allt om M... |
![]() |
Testhoj hämtas från Sulas MC
Vi åkte till Strängnäs för ... |
Transportstyrelsen avvecklar appen Mina fordon
Foto: Andreas Johansson ... |
|
![]() |
Custom Bike Show 2025
Den 7 juni var det åter dag... |
![]() |
Forged följer tre baggerbyggen
Tre amerikanska hojbyggare ... |
Trendbrott: Rullgrusolyckor med MC minskar
Statistik från försäkringsb... |
|
Mc-olyckor kopplat till rullgrus minskar
Trendbrott: Statistik från ... |