RJ
God & glad kexchoklad!
Banan är upplåst från kl.17 och vi börjar köra kl.18 MEN kl.22 måste vi ha lämnat området men det brukar ju inte vara några problem.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Härlig fredagsmys!! Jag såg fotografer lite här o där hoppas ni lägger ut lite idolbilder![]()

Tack för påminnelse! Blev en dag på banan!!Banåkning.nu har körning måndag-tisdag som kommer nu. Fråga om man kan betala för 1 dag, gick bra för mig senast dom ordnade körning.


, Jag har aldrig hyrt banan själv och hoppas därför att någon mer rutinerad åkare kan kontakta banuthyraren om intresset blir tillräckligt stort. Onsdagar är som vanligt uthyrt till Onsdagsbus och den dag som ser bäst ut just nu verkar vara Tisdagkväll.Jag lägger upp en intresse lista för nästa vecka och hoppas att det finns några intresserade ( tycker att intresset har varit lågt i år), Jag har aldrig hyrt banan själv och hoppas därför att någon mer rutinerad åkare kan kontakta banuthyraren om intresset blir tillräckligt stort. Onsdagar är som vanligt uthyrt till Onsdagsbus och den dag som ser bäst ut just nu verkar vara Tisdagkväll.
Reglerna för denna lista är följande. Skriver man upp sig på listan så förbinder sig att betala även om man inte kommer eller om det regnar. Banan bokas dagen innan körningen. Ändras datumet pga att väder el annat och man skrivit upp sig på listan så behöver man inte betala. Skriv vilka dagar ni förbinder er för.
På morgonen samma dag som körningen är fastställs priset. Detta för att det ska bli så billigt som möjligt. Vi bokar inte om det blir dyrare än 400kr/pers. Är man sugen på att köra men inte vill förbinda sig att betala så skriver man upp sig på intresselistan.
Körningarna avses kvällstid 18-22 om ej annat anges.
När ni skriver in er på listan se till att ni även kopierar med reglerna.
1. Who Dare Wins (Tisdag,Torsdag och Fredagkväll)
2.ThomasS (tisdag,torsdag,fredag)
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
Intresselista
Int1.
Int2.
Int3.
Int4.
Int5.
Int6.
Int7.
Int8.
Int9.
Int10.
Försök ta med er kompisar och liknande.[/QUOTE
Jag bokar banan om vi är 10 säkra vid lunch dagen innan körningen.
|
|
Snabbladdad ny 94-hästars elhoj
BBM Hiro – ett helt nyutvec... |
|
|
KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design
Efter flera decennier tills... |
|
|
Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni
Retro möter racing – Ducati... |
|
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026
Voge DS 800 X Rally är en n... |
|
|
|
Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik
Harley-Davidson fortsätter ... |
|
|
KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?
KTM:s mellanklassraket får ... |
|
|
Nytt från Halvarssons: Mora V2
Halvarssons nya Mora V2 är ... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich
Tysk precision möter äkta G... |