SV 1000-tråden

Pin 23

Hej är det någon här som installerat en PCIII och dragit ur/klippt av PIN 23 ur ECU:n (FI lampan)? Jag skulle vara himla tacksam om någon bara kan förklara hur jag listar ut vilken av alla trådar som är PIN 23, eller om någon rent av har en bild på det vore det ju toppen =)? Tackar på förhand =)
 
Fan va tid de tar ... Beställde en undertail för ca 6 veckor sen o den har inte kommit än. Hmm segt o vänta
 
Fattar inte vilket svalt intresse det är på säljmarknaden. Ingen som hört av sig :( Jo en förresten men där vet jag inte hur de kommer gå.
 
Fattar inte vilket svalt intresse det är på säljmarknaden. Ingen som hört av sig :( Jo en förresten men där vet jag inte hur de kommer gå.

Jag tolkade det nog helt galet när jag läste första gången.:D Säljmarknaden! Trodde att du tyckte att det fanns för få hojar till salu.:)

Nu tror jag annorlunda och håller med dig.

En notis i en hojtidning sa att nyförsäljning går dåligt men begagnatmarknaden är het. Tycker inte alls att det verkar så. Att begagnat är hett menar jag. Intresset för nya hojar är svalt och det kan jag lätt förstå när man ser nyheterna och högre priser. Varför begagnatintresset är så lågt ( om det nu är det) skulle vara kul att höra någon åsikt om.
 
Fattar inte vilket svalt intresse det är på säljmarknaden. Ingen som hört av sig :( Jo en förresten men där vet jag inte hur de kommer gå.
Håller med...
Har båda mina hojar ute på blocket och endast 1 samtal och ett mail ( en på varje hoj ) på över en månad. Jag är dessutom inte alls dyr...
 
Problem.

3 gånger efter cirka 2 mils körning har min oljelampa tänts och FI har blinkat där kylarvattentempen står.

Första gången var hojen riktigt varm och då trodde jag att det berodde på de men de andra gångerna har den haft normal temp. Sist så stängde jag av motorn och satte på den igen och då släcktes oljelampan/FI.

Synglaset visar att den har normalt med olja.

Hoj: sv1000s -04, powercommander, kn, yoshimura 3/4-system.

:confused:
 
*/ ?>
Nyheter
KTM uppdaterar sin elhoj

Pressrelease från KTM: ...

Verksamheten säkrad på Gotland Ring!

Det har varit många turer k...

Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen

Med anledning av Ducatis 10...

Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Back
Top