Stockholm 1/6 - Minneskortege för allas vår Ezzo

Om någon vill ha material för att klippa ihop en film från kortegen så skickar jag gärna det jag fick på mina kameror. vore ju kanon om fler kunde tänka sig göra detsamma.

Hörde nåt om att det kanske skulle klippas ihop nåt. Jag har hela filmad placerad ungefär i mitten. Kan tillgängliggöra via FTP om det behövs. Skicka ett PM isåfall.
 
Jag låg sist i ledet med bil. Att se 6-700 meter med hojar i dubbla led glida fram i 60-70 km/h är en imponerande syn. Inte rolig, men imponerande. Ezzo hade nog skakat lite på huvudet, satt vänster hand på gasen och vinkat med den andra om han sett oss.

Den här informationen har kommit upp ikväll.

http://www.svmc.se/templates/NewsPage.aspx?id=9546
 
Jag har allt filmat från vägkanten och nu ska jag bara hitta en DV/USB kabel så jag kan få in filmen i datorn. Kanske kan de som filmat höra av sig så samlar vi allt matelial och gör en film?

Mycket rörande att se så många sporthojar i sakta tempo köra Bulten.

Vila i frid Ezzo, du är saknad av många!
 
Skall bli intressant att se sen när någon som filmat från vägkanten räknat ihop hur många hojar det blev till slut.

Det var inte roligt.
Det var inte trevligt.
Det var bara imponerande att det blev en sån enorm uppslutning.

Det var det minsta vi kunde göra för dig Ezzo.
Saknar dig gubben :gråta

Det där sammanfattade det hela rätt bra.
 
Låg och snurrade på Mantorp idag så jag kunde inte delta, tänkte på Ezzo under ett par varv som kändes riktigt bra, kommer på begravningen!

Fredrik
 
Nyheter
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Back
Top