Västerås-åka

Solen verkar skina denna dag också. Fick mersmak av köpingsåkat igår så hoppas det blir schysst idag också :)
 

Vi hade tänkt åka ut vid 18 men om 19 passar dig bättre så kan vi köra på det. Jag satt och funderade på att köra samma väg som du visade för några veckor sen, mot Enköping och Grilby (då kam du visa vägen :tummenupp ) Den rundan var klockren! :)
 
Vi hade tänkt åka ut vid 18 men om 19 passar dig bättre så kan vi köra på det. Jag satt och funderade på att köra samma väg som du visade för några veckor sen, mot Enköping och Grilby (då kam du visa vägen :tummenupp ) Den rundan var klockren! :)

Är det 18.00 eller 19.00 vid station?
 
Vi kör på 19:00... det finns en ännu bättre väg som vi kan ta, ca 20 mil. 19:00 vid bränslepumpen i Tortuna? Då blir det lagom om ni åker från stationen vid 18:45 :tummenupp
 
någon som vill ha en passagerare? snälla:Bugar:Bugar:Bugar



Nästa gång tar jag min egna då den är servad tills dess..:näsblod
 
Riktigt bra körning idag, Vägen hem ifrån uppsala var riktigt nice, :tummenupp

Det gjorde du bra Vildsvin !

Synd bara att Sibylla var stängt,
 
Mötte er alla vid joker rondellen när jag var på väg till träningen jäklar vad sugen man vart på hänga på :näsblod
 
Last edited:
Nyheter
Seriösa mc-kläder till bra pris

Raven Moravia TX Air+: Seri...

Márquez obeveklig i Misano

Misano gav Márquez hans fem...

Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Back
Top