Elvärmda stolar i bilen...

linus_brum

Brum brum
Gick med
10 Dec 2008
Ort
Åsa
Hoj
Husa FE 450
... funkar tydligen inte som preventivmedel :P


Ser ut som att Anneli blir storasyster till jul!
 
Grattis! Då hoppas vi på en grabb nu då va?! :)

På tal om detta. Om det blir lite hojåka med en unge, då kan de knappt bli något med två! Sälj hojen till mig istället, du får en femhunka!




:rolleyes:
 
Grattis Linus, hoppas du lever upp till din manlighet så det blir en pojke nu. Män gör pojkar vettu ;)
 
Vad kul. Stort grattis i förskott. Hoppas att allt går bra å att du hinner med lite mckörning mellan blöjbyterna:tummenupp.
 
"Great lovers make girls" heter det ju... och jag tror att vetenskapen kan backa upp mig där :P

Och Emil, jag skall nog kunna ta mig ut med hojen ibland i fortsättningen också... vill minnas att du låg hemma och var bakis medan papporna var ute och körde hoj runt Varberg för några veckor sedan ;-)
 
Grattis Linus!!! Jättekul att du ska bli dubbelpappa! :tummenupp:yoparty:banana

Det där med "Great lovers make girls" vet jag inte om jag håller med om. Enligt forskningsrön så lever manliga spermier kortare, men simmar fortare, vilket innebär att om ett par har sex oftare så är sannolikheten större för att de får en pojke. :fakta

Hursomhelst så påverkas ju inte denna mc säsongen av att du får en knodd till! :) Jag ser fram emot fler trevliga körningar tillsammans!
 
Stort grattis!

Grattis till dig och din växande familj!

KingsHill Riders kanske skulle ta och utbilda en barnskötar grupp, för mer tid till mc körande mc mammor & pappor. Vi har ju iaf en barnskötare i Toraks tjej. Hon kanske kan leda kvällskurser i vinter. :hjälm:rullandeu
 
Det där med "Great lovers make girls" vet jag inte om jag håller med om. Enligt forskningsrön så lever manliga spermier kortare, men simmar fortare, vilket innebär att om ett par har sex oftare så är sannolikheten större för att de får en pojke. :fakta

Nyckelordet är "Great", inte "Frequent" :tungan

KHRs egna barnpassning skulle vara en bra ide... har ju tänkt att frun skall ta kort (hon började övningsköra på XJR:en innan hon blev gravid första gången), men det är inte så lätt att komma ut båda med hojjen.
 
''''''frågan är ju om maN når stûret med en bebis emmellan?!?!?:va:va













:fyllisar
 
Nyheter
Seriösa mc-kläder till bra pris

Raven Moravia TX Air+: Seri...

Márquez obeveklig i Misano

Misano gav Márquez hans fem...

Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Back
Top