demolitiondave
Ny medlem
Vilka ska dit?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.


Jag ska oxå dit..
Var där för 2 veckor sedan, då vaknade vi till ösregn men det torkade upp till pass två.. men det är ta mig fan sanslöst att det ska lyckas bli ostadig väder just de dagar man bokar in sig för bandag när det under tiden mellan alla bandagar åtminstonde inte regnar.
Kör på Dunlop Sportsmart, och de ska väl förvisso ha våtgrepp, men det suger ju att puttra runt på en blöt bana.. så regnar det under passen så blir det nog depåhäng och fika för mig.
Enligt yr.no så är det uppehåll på Lördag, så just nu får vi hålla tummarna för deras prognos![]()
Yr brukar vara vassare på prognoser än smhi så jag röstar för att vi kör på dom
Henrik
Kommer väl förbi o fotar lite kanske om jag har tid o de e fint väder...
Kommer väl förbi o fotar lite kanske om jag har tid o de e fint väder...
Då hoppas vi på fint väder!
Vore skoj med lite schyssta bandagsbilder!
Även om uppskattning kanske inte alltid visas som sig bör så är fotografier otroligt uppskattat, iaf av mig!
Förra säsongens bilder hjälpte mig att genomlida vintern t ex! skönt att kunna minnas något kul när man sitter där i misären![]()
Jag kommer!!!!
Även fredagen ska köras....
Så ni som ska åka BKK på fredagen steg 3 snabb(förmodligen), kommer få en kalasbra dag på G-åsen....
Jag är en av instruktörerna nämligen
OM jag är snäll....kommer jag att fastna på dina kort då?
![]()
Jag kommer!!!!
Även fredagen ska köras....
Så ni som ska åka BKK på fredagen steg 3 snabb(förmodligen), kommer få en kalasbra dag på G-åsen....
Jag är en av instruktörerna nämligen![]()
Just nu pratar YR om regnbyar i Karlskoga, med ett par mm regn totalt under dagen.Ja-nej, jaha...bara att boka av då.
Vid regn kommer min italienska att stå, kåporna är gjorda av florentinskt spunnet socker.Just nu pratar YR om regnbyar i Karlskoga, med ett par mm regn totalt under dagen.
äääh, handla regndäck då.
Dödsraketen är racefordonet i mitt garage.Vore fräsigt, men det är primärt ett fordon att ta sig till cafét med.Dödsraketen är racefordonet i mitt garage.
Ja? Du åker runt runt runt tills du hittar depåavfarten som leder upp till Pit Stop Café![]()
Aaaaaaah....eminent!Aaaaaaah....eminent!
Kirra ett par motardsulor te den andra o infinn dig här: http://www.sporthoj.com/forum/showthread.php?t=227262

|
Smarta garageprylar från IVON!
IVON motorcykellyft, 450 ki... |
|
|
|
Med ny V-twin och monocoque-ram
Ducati presenterar nya Hype... |
|
|
Slutstrid i MotoGP
MotoGP-säsongen börjar lida... |
|
|
CFMOTO V4 SR-RR
CFMOTO presenterade sitt pr... |
|
|
Honda V3R 900 E-Compressor
Honda V3R 900 E-Compressor ... |
|
|
Indian Concept Girder – En framtidsvision?
Indian Concept Girder är en... |
|
|
Yamaha R7 får stor uppgradering!
Yamaha R7 får en nängd uppg... |
|
|
BMW F 450 GS för prisvärda äventyr
BMW presenterade den länge ... |
|
|
BSA Thunderbold avtäckt på EICMA
BSA har avtäckt sin fjärde ... |
|
|
ExploreBike: Lerigt Gotland Grand National
Årets Gotland Grand Nationa... |