Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Tråkigt detta. Mycket hojar som stjäls...
Men, hur fick han igång den? Ingen startspärr antar jag. Räcker det med att stoppa in en skruvmejsel i tändningslåset och vrida om?
Poliskvinnan hade väl en 5-10 delar av det som var kvar.
Det finns dock en sak som är positiv och det är att jag inte har semester förrän i augusti och innan dess ska det väl ha löst sig på nåt vis, antingen med hojen tebax och återställd eller mest troligt en ny tvåhjulskärlek. Sitter dock mest och spanar på bättre lås och larm nu.. även om jag vet att om de verkligen vill få med sig hojen så blir det mest troligt så. Men va f-n, man kan väl iaf låta dem få jobba lite mer..fördjävligt att man inte kan få ha hojjen ifred! Hoppas snubben ruttnar i ensamhet!
Lider med dig, denna killen måste ju bara åka dit, bild och allt...
Men om du skulle köpa en "ny" blå hoj finns en i Gbg för 59 900:-
Iof försäkringshoj med lite skavanker men ändå...
Blocket:
http://www.blocket.se/goteborg/Suzuki_SV1000S_25589170.htm?ca=15&w=3
Youtubelänk:
http://www.youtube.com/profile?user=JL7046#p/u/0/l2pS2ZK3OGg
Önskar dig och er lycka till med apjakten!
Finns det nåt annat...
<----------------
Jag var i stan o snurrade igår kväll, Svart sv1000, kan ha vart mig du såg, men lysena kommer inte från biltema![]()
![]()
GubbLasse / på Henrols konto
Hört nåt, sett nåt fått reda på nåt?
Satt upp några lappar?
Underskatta inte gamla tanter/gubbar, hundägare och tonåringar mm.
Äre möjligt att den kan hamna ut mot norrtälje ? för jag är brevbärare så jag kan ha lite koll runt sommar områderna som är ut häråt dock är de väl kanske lite långsökt ? men skulle jag hitta den fan så stryper jag han![]()
har fan sett din hoj många gånger. ska helt klart hålla utkik efter den! frågan är bara vad man ska göra om man ser snubben körandes när man själv sitter på hojen!? sparka omkull honom vid en ljuskorsning? eller bara följa efter tills han stannar nånstans?
Har du sett den efter stölden? När och vart?
har fan sett din hoj många gånger. ska helt klart hålla utkik efter den! frågan är bara vad man ska göra om man ser snubben körandes när man själv sitter på hojen!? sparka omkull honom vid en ljuskorsning? eller bara följa efter tills han stannar nånstans?

Kvällarna innan avresa till GGN är alltid lite stressigt och jäktigt, so...
Nu öppnar vi beställningen av Katalogen 2027. Du säkrar ditt exemplar, s...
Nu är det snart dags, världens största endurotävling, Gotland Grand Nati...
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-fami...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flag...
Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttond...
Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskydds...
Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter deb...
MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett...
En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 oc...