Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Snygga bilder. Synd bara att lektion nr 6 hos m1ckes knässkraps kurs inte gett nått resultat ;P
Nä, han stannade längs vägkanten ett par hundra meter efter fotokurvan.
Antagligen för att lugna nerverna. Kände väl pressen av att ha en 690 flåsande i baken![]()
I synnerhet om han skulle ha vart på "kundmöte" norr om stan just dåVarför inte skriva ut bilderna och skicka ett brev till bilägaren med en uppmaning om att tänka på oss motorcyklister när han sprider grus på vägen.
Inget hetsigt eller så, utan bara en uppmaning. Man kan ju också vara lite taskig och adressera bilderna till personens fru om han är gift (antar att det var en han som körde). Då kan det ju bli lite mer av en näsknäpp om man skriver att "din man utsätter tydligen medtrafikanter för fara, vi tycker du bör ta upp det med honom..". Eller är det för taskigt?![]()
Man kan ju också vara lite taskig och adressera bilderna till personens fru om han är gift
du som fotat borde jobba för transportstyrelsen så att dom för en gångs skull fattar situationen ute på våra vägar.
mvh
tuff snubbe i mercan kör om en supermoto innan en kurva..hehe grymt förklarande bilder btw! du som fotat borde jobba för transportstyrelsen så att dom för en gångs skull fattar situationen ute på våra vägar.
mvh
Ja, eller nej. Jag antar att du menar att det inte ska ligga en stödremsa av grus i asfaltkanten. Om du har några bättre idéer så tycker jag inte att du ska tveka att dela med dig av dem till Svevia eller Transportstyrelsen.
(Jag tror inte de går med på att sätta dit "curbs". Troligen så säger de att man ska anpassa hastigheten så man inte kör i gruset.)

Jag säger bara en sak: SUCK!
Bilderna på Snaaben och hojföraren som ligger ganska nära är ett bra exempel på hur andra medtrafikanter påverkar din säkerhet. hål avståndet och sänk farten. Hetsa inte till en tävling.
Att ni inte lär Er...ni leker på en allmän väg som inhyser alla möjliga ägg. Traktorer som kör upp lera, lastbilar, tankbilar som spiller diesel, Faster Agda, älgen Hubert, rådjuret Gösta, mobilprataren Sven och sist men inte minst..... ''oturen och omständigheterna''. Håller man sig inom hastighetsbegränsningen så ..... ökar marginalerna.
Bilderna var snygga och hojjarna läckra. Heder till pfotograpfen![]()
Jävla bilister och köra som svin på mc-åkarnas svinåkarvägar. Omoraliskt är vad det är.
|
Di Giannantonio tillbaka som vinnare!
Fabio Di Giannantonio är fö... |
|
|
The Distinguished Gentlemans’s Ride – Körs i morgon!
Den 17 maj är det åter dags... |
|
|
GOTLAND GRAND NATIONAL OCH AFTONBLADET SÄNDER 12 TIMMAR LIVE FRÅN ÅRETS TÄVLING!
Foto: Karin Tornblom Pre... |
|
|
|
Allt om MC på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Bike på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Stabilt läge på Gotland Ring!
Den trista dispyten om ägan... |
|
|
Anpassad service för Ducati Desmo 450 MX
Ducati lanserar serviceinte... |
|
|
Oro för batteriet
Batteriet oroar mest – men ... |
|
Video: Ducati Hypermotard
Bikes Rikard Ploj åker ner ... |
|
|
Video: Ducati Hypermotard
Bikes Rikard Ploj åker ner ... |