Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Har en bokad plats i licensgrupp imorgon, går det bra att ändra den till gatgrupp på plats imorgon bitti?
Har lite funderingar angående arrangemanget när det gäller tider. Som jag förstår så försöker man få lika mkt kör tid till alla grupper under dagen, dvs ett stopp under körning slås ut/drabbar samtliga grupper under dagen. Jag köper detta och jag köper även andra upplägg.
Det jag undrar över är följande: Efter som upplägget är som nämnt ovan om jag förstår det rätt, så ändras kör schemat för dagen under själva dagen. Är det bara sista passen som blir annolunda eller ändrar man tiden för passen hela tiden? Var blir jag uppdaterad om dom nya tiderna när det ändras?
När det är så varm som det var i lördags vill man ju inte stå i Depån upp klädd i skinnställ hela dagen beredd på att köra ut (omänskligt). Dessutom vill man ju gå ut så tidigt som möjligt efter att man tagit av däcksvärmen. Alt Så vill man åka hem när man är klar och inte sitta och vänta på ett pass som aldrig blir av.
Jag byter gärna till shorts och luftar mig efter varje pass, men kan man det om man inte vet när man ska köra.
Frågorna: Är det bara sista passen som blir annolunda eller ändrar man tiden för passen hela tiden? Var blir jag uppdaterad om dom nya tiderna när det ändras?
Ska alla stå och hålla depå chefen i handen hela dagen?
Tack för ett bra arrangemang för övrigt, kalas kul!
Marcus
Det är endast det sista passet i respektive grupp som ändras.
I fortsättningen ska vi ha bättre info om schemat. En tavla kommer att monteras vid utsläpp så att man vet när nästa grupp går ut, samt vilken som är nästa grupp.
Vill bara verifiera att det finns platser att droppa in på i licens under morgondagens kvällkörning?
Ville bara tacka för en kul kväll! Synd att det regna, men jag hade kul ändå.
Har ni fler tisdagskvällar inplanerade?
intresserad om där finns kort
satt hemma o uttråkad så fick ja nys om körningentackar stefan för lånet av ryggskyddet
vem tog bilder när vi körde? ngn stod på utgången till start o mål o tog kort
intresserad om där finns kort
![]()

|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |