RR_Chrille
Ny medlem
Ska bli grymt kul att se!
Från highsider.se
Från highsider.se
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Kul att Lukas nu fått en styrning, vilken talang!!![]()
"fått" ??????????????
Jag hade hellre sett att han skulle harva kvar ett år till i std 600, det tar ett tag att bli riktigt riktigt bra. Jag tror att han kommer ligga top 10 men inte så mycket bättre ännu ...
Men jag antar att alla möjligheterna är så mycket bättre i pro sbk, bara önska han lycka till.
Topp tio i Pro SBK -09? Då har han levererat MVG![]()

Jag kommer ihåg när han körde första gången på bana Hösten 2006 gelleråsen och han körde lika snabbt som mig.
Det märkliga är att ingen har ringt migNär ska du intervjua mig i din tidning
![]()
När du kommit topp sex i något betydande mästerskap![]()
Vad är ett betydande mästerskap ?
Dom betydande mästerskapen för mig är bla BoTT och ERF vilka gäng och och där finner du orginalen och karaktärerna, vanliga människor som älskar att köra hoj där ung tävlar mot gammal.
Pro SBK i all ära med dom snabbaste och bästa förarna med rafflande fighter ända in på mållinjen. Det är på en helt annan nivå.
Men för mig är det lika mycket rafflande racing att se Pro sbk som att uppleva ett ERF med att stå på startlinjen med Le mans start.
Annars kan jag förstå att det är ett mycket större kommersiellt värde att skriva om Pro Sbk om det är det som är betydande..
Det enda betydande jag har gjort inom racingen är att jag har vunnit 2 pokaler och fått en kronisk AC ledsluxation efter en Highsider (bra tidning också) men det var det fan värt.
Nej ja inte bitter / M![]()
När du kommit topp sex i något betydande mästerskap![]()
Topp sex i BoTT är med i tidningen, ERF hade jag inte så mycket plats över till denna gång. Menar bara att man ändå har en rimlig chans att komma med i tidningen om man har visat framfötterna inom svensk roadracing. Nu få vi nog hålla oss till ämnet som tråden är skapt för igen=)
Vad är ett betydande mästerskap ?
Dom betydande mästerskapen för mig är bla BoTT och ERF vilka gäng och och där finner du orginalen och karaktärerna, vanliga människor som älskar att köra hoj där ung tävlar mot gammal.
...
|
|
Video: KTM 1390 Super Adventure S EVO!
Super Adventure och Teide ... |
|
Bokningar pågår till Gotland Ring Bike Week!
Boka sommarens härligaste b... |
|
|
|
Gotland Ring GPE Circuit i konkurs, verksamheten räddad!
Bolaget bakom den dagliga d... |
|
|
Besöksstorm till MC-mässan på Elmia
Den svenska mc-mässan har v... |
|
|
MC-mässan startar idag
Med start idag, den 23 janu... |
|
|
Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!
Bikes monter full till bred... |
|
|
Nya Indian Chief Vintage
I kölvattnet av att ha spar... |
|
|
MotoGP 2026: kalender och förare
MotoGP-kalendern och förarn... |
|
|
Benavides till dramatisk Dakar-seger
Luciano Benavides, som gick... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026 – rabatt på färjan klar!
Alldeles nyss fick vi klart... |