Köp av billig motard...

KaliZ

One of a kind...
Gick med
8 Mar 2004
Ort
Småland
Hoj
Tillfälligt utan!
Tjenna!!!

För att utöka hojgaraget och förlänga säsongen så funderar jag på att köpa mig en motard/enduro hoj.

Den ska vara billig i inköp och gatreggad. Med billig menar jag max 30kkr. Helst närmare 20kkr än 30kkr. Hade mera än gärna slagit till på en XR650 direkt men men dem pengarna finns inte i nuläget om jag ska ha kvar bladen också.

Så vad finns i denna prisklassen att tillgå? Har inget emot att skruva lite. Med betoning på "lite". Dvs helst vill jag inte ha kolvbyten var 50:e timme. :näsblod Verkar som en del hojar bara går 100h innan total motorrenovering.

Är detta mission impossible?

MVH
KaliZ
 
sålde min xr600 med båda uppsättningar däck/fälg för 24 om jag inte missminner mig.. jag hade roligt på den med både motardsulor o isdäck :tummenupp
 
Nyheter
En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Nya Chief Vintage Sturgis

I samband med 86:e Sturgis ...

Missa inte Bikes sommarnummer!

Innehåll Bike powered by...

Back
Top