Nash
KUNG Fotpinne! ;)
Jag har för mig att när jag läste teorin så var det körning över 32 km/h över hastighetsgränsen som man blev automatiskt av med körkortet... stämmer detta?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Grymt... men HUR ofta kommer man stanna om man vet med sig att man blir av med kortet om man stannar... nu när dom HELST inte ska jaga... TIHIIII!!!![]()
Har du en GS lär du inte kunna köra ifrån Polisen ändå![]()

Grymt... men HUR ofta kommer man stanna om man vet med sig att man blir av med kortet om man stannar... nu när dom HELST inte ska jaga... TIHIIII!!!![]()
Har du en GS lär du inte kunna köra ifrån Polisen ändå![]()

Om man blir lasrad i typ 200 km på en 90 väg.... Hur länge blir man av med kortet? Längre än om man kört i säg... 130?
Beror väll på hur fort du kört. Håller du laglig hastighet lär du knappsat bli av med kortet överhuvudtaget.
Sen tror jag dom (poliserna) har det ganska tufft om dom ska lyckas "lasra" dig i 20 mil med en laserpistol. Kräver ju till att börja med att det finns en raksträcka som är 20 mil och att lasrepistolen kan mäta så lång bort som 20 mil, tror inte ens den klarar 13 mil som i ditt andra exempel plus att det inte ska befinna sig några andra trafikanter mellan dig och polis...![]()
|
|
KTM uppdaterar sin elhoj
Pressrelease från KTM: ... |
|
|
Verksamheten säkrad på Gotland Ring!
Det har varit många turer k... |
|
|
Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen
Med anledning av Ducatis 10... |
|
|
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!
Just nu återhämtar vi oss p... |
|
|
Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!
Just nu är vi mitt i provkö... |
|
|
Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!
Just nu är Bike på plats på... |
|
|
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen
Screenshot I samband med... |
|
|
CTEK visar upp ny laddare och ”booster”
CTEK NXT 5 Nu börjar sol... |
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |
|
|
IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras
EURO MOTO ersätter inte IDM... |