Nash
KUNG Fotpinne! ;)
Jag har för mig att när jag läste teorin så var det körning över 32 km/h över hastighetsgränsen som man blev automatiskt av med körkortet... stämmer detta?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Grymt... men HUR ofta kommer man stanna om man vet med sig att man blir av med kortet om man stannar... nu när dom HELST inte ska jaga... TIHIIII!!!![]()
Har du en GS lär du inte kunna köra ifrån Polisen ändå![]()
Grymt... men HUR ofta kommer man stanna om man vet med sig att man blir av med kortet om man stannar... nu när dom HELST inte ska jaga... TIHIIII!!!![]()
Har du en GS lär du inte kunna köra ifrån Polisen ändå![]()
Om man blir lasrad i typ 200 km på en 90 väg.... Hur länge blir man av med kortet? Längre än om man kört i säg... 130?
Beror väll på hur fort du kört. Håller du laglig hastighet lär du knappsat bli av med kortet överhuvudtaget.
Sen tror jag dom (poliserna) har det ganska tufft om dom ska lyckas "lasra" dig i 20 mil med en laserpistol. Kräver ju till att börja med att det finns en raksträcka som är 20 mil och att lasrepistolen kan mäta så lång bort som 20 mil, tror inte ens den klarar 13 mil som i ditt andra exempel plus att det inte ska befinna sig några andra trafikanter mellan dig och polis...![]()
![]() |
Snart dags för Custom Bike Show
Förra året firades den 50:e... |
![]() |
KTM säkrar investerare och gasar vidare
KTM har meddelat en viktig ... |
![]() |
Motorcykelbranschen presenterar ”Safe Ride to the Future 3.0”
Genom att bygga vidare på f... |
![]() |
Bara en månad kvar till Gotland Ring Bike Week!
Nu är det bara en månad til... |
![]() |
En månad kvar till Gotland Ring Bike Week!
Nu börjar det dra ihop sig ... |
![]() |
Vinnn en CTEK CT5 Powersport!
Svara på några enkla frågor... |
Försvarsmakten väljer Yamaha XT250 som ny ordonnansmc
Yamaha Motor har vunnit en ... |
|
![]() |
Vinnarhjälmen utlämnad
Robin Axelsson lämnar över ... |
![]() |
Yamaha XT250 ny ordonnansmotorcykel för Försvarsmakten
Yamaha Motor Europa NV fil ... |
![]() |
Distinguished Gentleman’s Ride -25
Under söndagen den 18 maj d... |