Beklämmande: Gobert degraderad till småtjuv som söker jobb på "Subway"...

Nyteknik

Bannad
Gick med
6 Mar 2003
Ort
Bördig från Pålsboda
Hoj
Skeppshult damcykel
Så här kan det gå om man inte sköter sina kort rätt och inte blev begåvad med så mycket förstånd. Enligt artikeln i den australiska tidningen sade Gobert till domaren:

"I'm a professional motorcycle rider mate", men tillade att han är arbetslös och har sökt jobb på Subway.

:brinnerup

http://www.news.com.au/couriermail/story/0,23739,23703499-3102,00.html
 

Bifogat

  • gobert.jpg
    gobert.jpg
    18.3 KB · Visningar: 124
  • Subway on Second.jpg
    Subway on Second.jpg
    206.1 KB · Visningar: 98
Så oerhört tragiskt, lätt att skratta och tycka " Jävla Idiot ", men här är en av roadracingens mest illa skötta talanger.
Om han haft en mentor med stenhårda nypor skulle han kunna ha blivit ett aktat namn, nu blev han roadracingens Paul Gascoine...
 
kallad populärt i depån för shiting goberts efter att rökt hasch och skitit i nåns hjälm,vart det fogarty eller vem var det??
 
Är Gobert som racar i AMA släkt?

Ja. Anthony har 2 yngre bröder som båda kör rr. Alla 3 har namn som börjar på bokstaven A. Aron tror jag den ena heter .
 
Aaron Gobert kör fortfarande i AMA medan Alex har lagt av och flyttat tillbaka till Australien.
 
Hade tråkigt igår och kollade på lite gammal SBK racing. Fan vad snabb han var stundvis Gobert. Finns inte så många profiler i dagens racing, framförallt inte i Motogp.
Nån som vet om han fått ordning på sitt liv igen? Antar att han inte kör hoj även om det står "is a proffesional motorcyle road racer" på wikipedia.
 
Nyheter
BMW F 450 RR 2027

A2-sporthoj med winglets – ...

Ducati Panigale V4 2027

Mer effekt, ny ram och Fact...

Aprilia skriver historia

Fyra Aprilia i topp fyra. S...

Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS

Wunderlich lanserar tre sky...

Finslipning av Ducati-crossarna till 2027

Pressrelease, Borgo Panigal...

Nytt i MotoGP till 2027

MotoGP inför nytt helgforma...

Fyra nya Triumph-modeller

En helt ny Bonneville T40, ...

Seriösa mc-kläder till bra pris

Raven Moravia TX Air+: Seri...

Márquez obeveklig i Misano

Misano gav Márquez hans fem...

Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Back
Top